Yükleniyor...

Spaghetti Money İsimli DeFi Protokolü Yüksek Miktarda Yatırım Aldı

Son zamanların popüler olgularından birisi haline gelen yield farming çılgınlığı son sürat devam ediyor

Spaghetti Money Defi

Son zamanların popüler olgularından birisi haline gelen yield farming çılgınlığı son sürat devam ediyor. Yield farming ekosistemindeki en son fenomen kripto para birimlerinden birisi olan Spaghetti Money, resmi olarak yayına girdikten 24 saat sonra yatırımcılardan 200 milyon dolarlık yatırım topladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasındaki en son çılgınlık yavaş yavaş “ICO 2.0” oluyor. Bu çılgınlığın son üyelerinden birisi de Spaghetti Money. Kripto para birimi yearn.finance (YFI), Maker (MKR) ve Compound (COMP) gibi DeFi token’larında stake havuzları sunuyor. 17 Ağustos 2020’de Spaghetti Money DeFi protokolü, projesinin ayrıntılarını ve yield farming’i herkesin katılımı için nasıl daha kolay ve anlaşılır hale getirmeyi amaçladığını yayınladı.

Ekip, yayınladıkları duyurada yerleşik projelerden farklı olarak, Spaghetti Money’nin YAM Finans’ın çalışma şeklini kopyalayacağı için kendine ait bir yönetişim modeli veya token dağıtım stratejisine sahip olmadığını açıkça belirtti. Dün Spaghetti Money, toplamda 205.563 milyon dolarlık stake edilmiş coin topladıklarını iddia etti. Web sitesinde görüldüğü gibi Spaghetti Money şu anda Compound (COMP), Maker (MKR), yEarn (YFI), Chainlink (LINK), Aave (LEND) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) dahil olmak üzere yalnızca sekiz token’ı destekliyor. İlginç bir şekilde, Spaghetti Money sadece bir “kopyala yapıştır projesi” olduğundan, herkese açık bir ekip veya denetlenmiş kodları bulunmuyor.

Bazı yerleşik DeFi protokollerinin izinden giden Spaghetti, yerel altcoin’i PASTA’sını bir stake havuzu aracılığıyla halka dağıtmayı planlıyor.

Karışık Reaksiyonlar

Spaghetti Projesi’nin önemsiz doğasına rağmen, bazı gözlemciler Everipedia’nın Prediqt’ine giderek projenin kilitli toplam değerinin (TVL) lansmandan sonraki 36 saat içinde 500 milyon doları görüp göremeyeceğine dair bir bahse giriyorlar. Spaghetti’nin bu bahsi kazanmaya yaklaştığına dair iddialar da bulunuyor.

Spaghetti Money
Spaghetti Money ilk 36 saat içinde 500 milyon dolarlık TVL’ye ulaşabilecek mi?

Bununla beraber Compound (COMP) kurucusu Robert Leshner, DeFi ekosistemindeki durum hakkında yorum yapmak için Twitter’a gitti ve eğer proje 500 milyon doları bulursa sektörün kendi kendini düzeltmesi gerektiğini söyledi.

Maker (MKR), DefiPulse’da görüldüğü gibi, kilitli toplam değer (1.43 milyar $) açısından DeFi ekosistemine liderlik ediyor, ardından sırasıyla 1.21 milyar $ ve 979.1 milyon $ ile Aave (LEND) ve Curve Finance (CRV) geliyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x