Yükleniyor...

Spekülatörlerin Yeni Sevgilisi: MEME Token!

DeFi'nin mevcut yemek çılgınlığıyla dalga geçmesi beklenen ve şaka üzerine oluşturulan kripto para birimi Meme (MEME) token’ı, spekülatörlerin en son sevgilisi haline geldi.

meme token spekulatorler is basinda defi

DeFi’nin mevcut yemek çılgınlığıyla dalga geçmesi beklenen ve şaka üzerine oluşturulan kripto para birimi Meme (MEME) token’ı, spekülatörlerin en son sevgilisi haline geldi.

CoinGecko verilerine göre, 1 MEME, Justin Sun’ın Poloniex’i tarafından listelendikten sonra artık 1.701.61 dolar değerinde.

MEME

Kelimenin tam anlamıyla meme olan token’ı yaratan isim ise değersiz olan DeFi token’larını çıkarmak için “Degenerator” aracını yaratan ConsenSys’deki DeFi ekibinin ürün lideri Jordan Lyall. Bildiğiniz gibi günümüzde birinin MEME token’ı oluşturup kripto para birimi izleyici CoinGecko’ya eklemesi uzun sürmüyor.

MEME adlı token’ın adil bir dağıtım modeli vardı. Bir Telegram bağlantısını açıp bir Google formunu dolduran herkes 355.55 MEME aldı. Airdrop, New York’ta bir stüdyo dairenin sahibi olmak için yeterli olan 611.546 dolar değerinde bir para birimine denk geliyor. Tabii ki, tüm MEME sahiplerinin güçlü elleri yoktu. EthHub kurucusu Anthony Sassano, ilk günden airdrop’u terk ettiğini itiraf etti ve bu nedenle kaza sonucu elde edilen talihi kaçırdı.

“Kimse Kullanmıyor Bile”

DeFi çılgınlığı, zaman zaman sıfırdan zirveye giden değersiz projelerle önem kazanan ICO projeleriyle karşılaştırılıyor. Bununla birlikte, DeFi projelerinin standartları, hiç kimsenin serbest gazeteciler tarafından yazılan teknik incelemeyi okumuş gibi görünmek zorunda olmadığı göz önüne alındığında, önemli ölçüde daha düşük görünüyor.

CoinMarketCap ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Stellar CTO’su Jed McCaleb, DeFi hakkında şunları söylemişti:

“Bence biraz abartılı. Kimse bunları normal bir şekilde kullanmıyor bile. Gerçekten de türevlere ve tüm bu tür şeylere ihtiyacımız var mı? Sadece spekülasyon yapmaktan başka bir şeye yaramıyor. Bu normal insanlar tarafından kullanılıyor mu?”

MEME Token Nedir?

MEME token’ın web sitesi bile alaycı ifadelerden oluşan bir adres. Dontbuymeme.com yani MEME token’ı satın almayın demek. Zaten web sitesine girdiğiniz zaman her ifadenin don’t kelimesiyle başladığını görüyorsunuz. Telegram kanalımıza girmeyin, farm yapmayın, satın almayın gibi ifadeler var.

MEME’in web sitesinde proje hakkında şu ifadeler kullanılıyor:

“Meme, DeFi ve kripto koleksiyonlarındaki en heyecan verici yeniliklerden bazılarını birleştiren deneysel bir protokoldür. Özel NFT meme’lerini bir araya geirerek  MEME’nizi çalıştırın. Efsanevi kart grubumuza erişim için LP token’ları yatırın.”

MEME ile MEME token’ları ve ödül puanları kazanmak mümkün. Puanlar, her gün ne kadar MEME paylaştığınıza bağlı olarak artar ya da azalır. Yeterince puan kazandığınızda, bunları tahsil edilebilir bir NFT Meme Kartı için kullanabilirsiniz. Bunları kendiniz için toplayabilir ya da başlalarına satabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner