Yükleniyor...

SPK Başkanı’ndan Kripto Para Topluluğunu İlgilendiren Telegram Açıklaması

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO) tarafından organize edilen Dünya Yatırımcı Haftası bugün Borsa İstanbul'da başladı.

spk telegram

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO) tarafından organize edilen Dünya Yatırımcı Haftası bugün Borsa İstanbul’da başladı. Etkinlikte konuşma yapan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, kripto para topluluğunu ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Bilindiği üzere kripto para topluluğunun en çok kullandığı mesajlaşma uygulamalarından birisi de Telegram. SPK Başkanı Taşkesenlioğlu bu noktaya değinerek, bu gibi mesajlaşma uygulamalarında bulunan yatırım grupları için gerekli önlemleri alacaklarını açıkladı.

“Gözetim Birimlerimiz Gerekli Tedbirleri Alıyor”

Taşkesenlioğlu,yerli yatırımcı sayısının gün geçtikçe arttığını ve Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) verilerine göre 1,9 milyona yaklaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını dile getirdi. Bu durumun sevindirici olduğunu açıklayan Başkan, aynı zamanda piyasadaki dolandırıcılar ve manipülasyon konusunda da uyarılarda bulundu.

Bilindiği üzere kripto para yatırımcıları Facebook, Twitter, WhatsApp ve Telegram gibi uygulamaları sıklıkla takip ediyor. Taşkesenlioğlu bu gibi uygulamalardaki yetkilendirilmemiş kurum ve kişilerin yatırım tavsiyesi verdiğine dikkat çekti. Ali Fuat Taşkesenlioğlu, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“Gözetim birimimiz, Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya mecraları, borsayla ilgili paylaşım yapılan internet ve forum sitelerini ve hatta WhatsApp, Telegram gibi uygulamaları anlık olarak takip etmekte, bu gruplara tabiri caizse sızma yoluyla girerek makul şüphe durumunda eş zamanlı kurul toplantıları yaparak gerekli tedbir alınmaktadır.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x