Yükleniyor...

SPK’nin Açıklamasının Ardından, Türk Kripto Para Topluluğu Karıştı!

Coinkolik'in daha önce bildirdiği üzere, SPK geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuru ile, yatırımcıları sosyal medya araçları üzerinden dolandırmaya çalışanları uyarmış ve bunlara uygulanacak yaptırımları bildirmişti.

kripto teknik e1591459516246

Coinkolik’in daha önce bildirdiği üzere, SPK geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuru ile, yatırımcıları sosyal medya araçları üzerinden dolandırmaya çalışanları uyarmış ve bunlara uygulanacak yaptırımları bildirmişti.

SPK daha önce de bu minvalde bir açıklama yapmış olsa da, duyurusunu bir kez daha yineleyerek; bu tarz dolandırmaya yönelik eylemlere devam edildiğini ve ‘al’ tavsiyesi veren yatırımcılardan uzak durmak gerektiğini belirtti. Ses getiren açıklama, Türk kripto para topluluğunda da tartışmalara neden oldu.

Fenomenler Birbirini Suçladı!

Önde gelen Türk kripto para topluluğu analistlerinden Altuğ İşler, SPK’nin açıklamasını referans alarak, Holo projesi ile ilgili dolandırıcılık yaptığını iddia ettiği kişilerin yargılanmasını beklediğini belirtti.

Ardından kripto para topluluğundan ‘holo taciri’ lakaplı Mert Adaş, İşler’in tweet’ini paylaşarak; “Ncash projesiyle övünüyordunuz, ne oldu o scam projeye” dedi.

Bu yorumun ardından kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Oytun Es de sessiz kalmadı. Ünlü trader ve yatırımcı, Adaş’ın tweet’ini alıntılayarak şunları belirtti:

Türkiye’de her şeyi olursun ama rezil olmazsın lafının tescilli örneğisin sen. Bizim kanalda birçok altcoin incelemesi var. Hemen birçoğu da izleyicilere sorduğumuz anket sonucu çıkan altcoinler. O dönemde Ncash korkunç modaydı ve incelemesi yapıldı.

Projede de fiyat olarak “Alan zengin olur” tarzı laflar kurulmadı.

‘Kripto Teknik’ programının iki analisti konuya bu şekilde açıklama getirirken, tartışmanın büyüyüp büyümeyeceği merak ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x