Yükleniyor...

Spot Piyasasının Kontrolü Bitcoin’e (BTC) Nasıl Etki Edecek?

Bitcoin (BTC) ve tüm kripto para piyasası muazzam güç belirtileri gösteriyor.

spot piyasa kontrolu bitcoini nasil etkileyecek

Bitcoin (BTC) ve tüm kripto para piyasası muazzam güç belirtileri gösteriyor. Boğalar piyasa üzerinde tam kontrole sahip gibi görünüyor ancak ayılar lider kripto para biriminin 19.500 dolar seviyesinden yediği red ile birlikte kontrolü ele almak için yoğun mücadele içerisinde yer alıyorlar.

Satıcılar, Bitcoin’i 18.800 dolar seviyesine kadar düşürdüler ve bu bölgede yer alan satın alma baskısı da oldukça yoğun seviyede varlığını koruyor.

Kısa vade içerisinde de bu bölgede alıcıların baskısı güçlü kalmaya devam ederse, Bitcoin’in mevcut seviyesini aşan ve katalizör etkisinde bulunan yoğun bir güç ile karşı karşıya kalınması oldukça muhtemel görünüyor.

Popüler bir kripto para analisti, kripto paranın aşırı ısınma belirtileri göstermesine rağmen, spot piyasasının fiyat hareketini kontrol etmesinin, mevcut işaretlerin geçerliliğini tehlikeye soktuğunu belirtti.

Bitcoin şu anda yazım itibari ile 18.983 dolar seviyesinden marjinal olarak işlem görüyor. Bu, direnç görevi görev 19.000 dolar seviyesinin altındaki bölgeyi işaret ediyor. Bu seviyenin altında devam eden herhangi bir düşüş, BTC için ciddi olabilir ve potansiyel olarak kısa vadeli daha fazla kayıpların yaşanmasına neden olabilir.

Devam eden bu düşüş, 19.500 dolar seviyesi test edildikten kısa bir süre sonra, bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece birkaç yüz dolar altında gerçekleşti.

Spot Piyasa Bitcoin’in Kontrolünü Ele Aldı

Tipik olarak, türev piyasası Bitcoin’in fiyat hareketini kontrol eder ve bu da fonlama oranları gibi göstergelerin kullanımını oldukça faydalı hale getirir. Ancak mevcut ralli sırasında piyasa hakimiyeti spot piyasanın kontrolü altında ve bu da bu göstergeleri en azından şimdilik büyük ölçüde işe yaramaz hale getiriyor. Bir analistin de belirttiği gibi;

“Biraz çılgınca ama bu sefer aslında her şey farklı. Türevler açıkça aşırı ısındı, ancak şu anda spot piyasanın kontrolü hakim.”

Bitcoin’in günlük kapanışı yaklaşırken, lider kripto paranın 19.000 dolar seviyesine nasıl tepki vereceği, tüm piyasanın önümüzdeki günlerde ve haftalarda nereye yöneleceğine dair ciddi bilgiler sağlayacaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x