Yükleniyor...

Squanch, Bu Kripto Para Birimlerini Topa Tuttu!

Yerli kripto para topluluğundan, Twitter'daki bilinen adıyla 'Squanch', bugün attığı tweet'lerinde kripto para topluluğuna yönelik eleştirilerde bulundu.

Squanch Bu Kripto Para Birimlerini Topa Tuttu

Yerli kripto para topluluğundan, Twitter’daki bilinen adıyla ‘Squanch’, bugün attığı tweet’lerinde kripto para topluluğuna yönelik eleştirilerde bulundu. Squanch bazı kripto para birimlerinden bahsederek, bu paraların sorunlarına rağmen topluluğun halen ilgi göstermesinden duyduğu rahatsızlığı aktardı.

Topluluktaki Stockholm Sendromu!

Squanch; rağbet gören kripto para birimlerinden bazılarının eksikliklerini paylaşarak, bu kripto para birimlerini destekleyenler, deyim yerindeyse ‘cellatlarına aşık olduklarını’ belirtti. Attığı tweet’te şöyle dedi:

“Toplulukta ciddi bir stockholm sendromu var. Celladınıza aşık olmuşsunuz.”

Squanch, IOTA’nın 5 senedir piyasada olduğunu ancak halen akıllı sözleşmelerinin bulunmadığını söyleyerek eleştirdi. EOS için ise 4 milyar dolar toplanmasına rağmen yine gözle görülür bir yatırımın olmadığını belirtti. HOT için ise “Hala erc20 token.” diyerek tepki gösterdi.

Squanch, eleştirilerine devam etti ve şöyle dedi:

“HOT erc20 olarak ICO yaptıkları için kesin olmasa da muhtemelen legal sorunlar yaşayacaklar. XRP’ye gelirsek devamlı satıyorlar. 2017 yılındaki zirvesinde Bitcoin 20 bin dolar iken, XRP 3 dolardı. Bitcoin 12 bin dolar seviyelerine geldi ancak XRP halen 0.3 dolar seviyesini geçemiyor.”

Squanch daha sonra Chiliz’i örnek göstererek, kripto para projelerinde olması gereken şeylere işaret etti:

“Şunu unutmayın bir proje “İŞ GELİŞTİRMEYE” odaklanır ve var olan teknolojiyi geliştirir. Mesela Chiliz’dekiler erc20 token her ne kadar mainnet planları olsa da, yaptıkları şeyler gerçek hayata dokunan partnerlikler ve gerçek kullanım alanları var. Diğer yandan IOTA ise Bosch gibi önemli markalarla partner oluyor. Ancak akıllı sözleşmeleri yok, bu ürün üzerinde bir varlık ya da ürün çıkaramıyorlar.

Bir proje ya iş geliştirmeye ya da teknolojiyi geliştirmeye odaklanır. Teknolojisi gelişirse yeni projeler/varlıklar/token’lar üzerine taşınır.

Litecoin’i de Topa Tuttu

Squanch, LTC’yi de beğenmediği projeler arasına eklemeyi ihmal etmedi:

“LTC’ yi unutmuşum, çünkü silik bir işe yaramayan bir proje.”

Ve Diğer Projeler…

“ETC’ye gelecek olursak, kutsal bir vizyonla doğmuş olsalar da (blokzincirin değişmezliği) masal oldular. VTC- LTC gibi hiç bir işe yaramayan işle, aynı madencilik algoritmasına sahip. Hiç bir işe yaramayan bir proje.”

BCH- BSV için ise Bitcoin’e rakip olarak çıkmalarına rağmen, hiçbir işe yaramadıklarını dile getirdi. Sözlerini şöyle bitirdi:

“Aynı durumu Ethereum’un Proof of Stake sürecinde de yaşıyoruz, yaşayacağız.”

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner