Yükleniyor...

Square, 170 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldı

Ödeme devi Square yaptığı açıklamada, Ekim ayında satın aldığı zulaya ek olarak 170 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) daha satın aldığını söyledi

Jack 1

Ödeme devi Square yaptığı açıklamada, Ekim ayında satın aldığı zulaya ek olarak 170 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) daha satın aldığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ödeme işlemcisinin basın açıklamasına göre, şirket hazinesine 170 milyon dolar karşılığında 3318 BTC ekledi. Hesaplamak gerekirse, Bitcoin başına satın alma fiyatı 51.235,70 dolar oluyor.

Maalesef Square’in şansına Bitcoin, satın alımdan sonra 44.964 dolar seviyesine kadar geriledi. Yazının yazıldığı sırada BTC, 50.426 dolardan işlem görüyordu. Square’in duyurusu yayınlandığında Bitcoin’in fiyatı 48.000 doların altındaydı, bu da bu 3318 BTC’nin 160 milyon doların altında olduğu anlamına geliyor. Fakat yazın yazıldığı sırada bu miktar daha da artmış oldu.

Şirket, BTC’deki son yatırımında 10 milyon dolardan fazla kaybettiğini açıklarken, yanlışlıkla JPMorgan analistlerinin neden birçok şirketin Square ve diğerlerinin ayak izlerini takip etmeyeceğini düşündüklerine dair ortaya koyduğu tartışmaya dikkat çekebilir: Oynaklık.

Şirket, Ekim 2020’de satın aldığı ve o sırada 50 milyon dolar değerinde olan 4709 BTC’ye eklediği dördüncü çeyrek kazanç çağrısının yayınlanmasından hemen önce bu açıklamayı yaptı. Şu anda, bu yatırım 224 milyon dolar değerinde ve şirketin Square bilançosundaki toplam BTC değeri 394 milyon dolar.

Square’in toplamda 4.4 milyar dolarlık nakit ve menkul kıymet var, bu nedenle Bitcoin için harcadığı 220 milyon dolar, dördüncü çeyreğin sonunda toplam likit varlıklarının sadece % 5’ine denk geliyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x