Ana Sayfa Bitcoin (BTC) Square 3 Aylık Dönemde 43 Milyon Dolarlık Bitcoin Ticareti Yaptı

Square 3 Aylık Dönemde 43 Milyon Dolarlık Bitcoin Ticareti Yaptı

Ödeme servisi sağlayıcısı olan Square, 2018 mali yılı üçüncü çeyrek raporunu paylaştı. Şirketin üçüncü çeyrek raporu 43 milyon dolarlık Bitcoin ticaretini içeriyor.

Genel olarak, şirketin bir önceki yılın bu dönemine göre bu sene yüzde 51 oranında daha fazla kazanç elde ettiği görülüyor. Geçen yılın aynı çeyreğine göre şirketin gelirinin yüzde 68 daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Square için BTC ticareti gelir elde ettiği alanlardan sadece biri, ancak toplam gelirinin önemli bir bölümünü oluşturuyor (yüzde 5 civarında).

Şirket, düzenlenmiş gelir rakamlarının Bitcoin işlem maliyetlerinin düşüşünü yansıttığını belirterek şunları kaydetti:

Bitcoin’de işlem maliyetlerini düşüyoruz, çünkü Bitcoin işlemlerinde rolümüzün Bitcoin’e müşteri erişimini kolaylaştırmak olduğunu düşünüyoruz. Bitcoin işlem maliyetlerinin düşürülmesinin şirketin Bitcoin işlemlerinden elde ettiği gelir performansının iyi bir yansıması olduğuna inanıyoruz.

Şirketin BTC ticareti üzerindeki fiili kârı düşük işlem maliyetlerinden dolayı kabaca 500.000 dolar civarında. Bu çeyrekteki BTC gelirinden elde edilen kâr bir önceki çeyrekteki BTC ticaretinden elde edilen kârdan yaklaşık yüzde 20 daha fazla.

Square henüz teklifleri arasına diğer kripto paraları eklemiş değil, ancak böyle bir adımın atılması durumunda geleneksel yöntemlerle satın alması zor olan kripto paralara müşteri/yatırımcı erişimi kolaylaşacak. Böylece şirketin daha yüksek marja sahip olacak ve şirket gelirinde önemli ölçüde artışın görülmesi kuvvetle muhtemel.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti