Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Square 3 Aylık Dönemde 43 Milyon Dolarlık Bitcoin Ticareti Yaptı

Square 3 Aylık Dönemde 43 Milyon Dolarlık Bitcoin Ticareti Yaptı

ABONE OL:google-news

Ödeme servisi sağlayıcısı olan Square, 2018 mali yılı üçüncü çeyrek raporunu paylaştı. Şirketin üçüncü çeyrek raporu 43 milyon dolarlık Bitcoin ticaretini içeriyor.

Genel olarak, şirketin bir önceki yılın bu dönemine göre bu sene yüzde 51 oranında daha fazla kazanç elde ettiği görülüyor. Geçen yılın aynı çeyreğine göre şirketin gelirinin yüzde 68 daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Square için BTC ticareti gelir elde ettiği alanlardan sadece biri, ancak toplam gelirinin önemli bir bölümünü oluşturuyor (yüzde 5 civarında).

Şirket, düzenlenmiş gelir rakamlarının Bitcoin işlem maliyetlerinin düşüşünü yansıttığını belirterek şunları kaydetti:

Bitcoin’de işlem maliyetlerini düşüyoruz, çünkü Bitcoin işlemlerinde rolümüzün Bitcoin’e müşteri erişimini kolaylaştırmak olduğunu düşünüyoruz. Bitcoin işlem maliyetlerinin düşürülmesinin şirketin Bitcoin işlemlerinden elde ettiği gelir performansının iyi bir yansıması olduğuna inanıyoruz.

Şirketin BTC ticareti üzerindeki fiili kârı düşük işlem maliyetlerinden dolayı kabaca 500.000 dolar civarında. Bu çeyrekteki BTC gelirinden elde edilen kâr bir önceki çeyrekteki BTC ticaretinden elde edilen kârdan yaklaşık yüzde 20 daha fazla.

Square henüz teklifleri arasına diğer kripto paraları eklemiş değil, ancak böyle bir adımın atılması durumunda geleneksel yöntemlerle satın alması zor olan kripto paralara müşteri/yatırımcı erişimi kolaylaşacak. Böylece şirketin daha yüksek marja sahip olacak ve şirket gelirinde önemli ölçüde artışın görülmesi kuvvetle muhtemel.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar