Yükleniyor...

Square 3 Aylık Dönemde 43 Milyon Dolarlık Bitcoin Ticareti Yaptı

Ödeme servisi sağlayıcısı olan Square, 2018 mali yılı üçüncü çeyrek raporunu paylaştı.

Square Bitcoin Satışı

Ödeme servisi sağlayıcısı olan Square, 2018 mali yılı üçüncü çeyrek raporunu paylaştı. Şirketin üçüncü çeyrek raporu 43 milyon dolarlık Bitcoin ticaretini içeriyor.

Genel olarak, şirketin bir önceki yılın bu dönemine göre bu sene yüzde 51 oranında daha fazla kazanç elde ettiği görülüyor. Geçen yılın aynı çeyreğine göre şirketin gelirinin yüzde 68 daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Square için BTC ticareti gelir elde ettiği alanlardan sadece biri, ancak toplam gelirinin önemli bir bölümünü oluşturuyor (yüzde 5 civarında).

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket, düzenlenmiş gelir rakamlarının Bitcoin işlem maliyetlerinin düşüşünü yansıttığını belirterek şunları kaydetti:

Bitcoin’de işlem maliyetlerini düşüyoruz, çünkü Bitcoin işlemlerinde rolümüzün Bitcoin’e müşteri erişimini kolaylaştırmak olduğunu düşünüyoruz. Bitcoin işlem maliyetlerinin düşürülmesinin şirketin Bitcoin işlemlerinden elde ettiği gelir performansının iyi bir yansıması olduğuna inanıyoruz.

Şirketin BTC ticareti üzerindeki fiili kârı düşük işlem maliyetlerinden dolayı kabaca 500.000 dolar civarında. Bu çeyrekteki BTC gelirinden elde edilen kâr bir önceki çeyrekteki BTC ticaretinden elde edilen kârdan yaklaşık yüzde 20 daha fazla.

Square henüz teklifleri arasına diğer kripto paraları eklemiş değil, ancak böyle bir adımın atılması durumunda geleneksel yöntemlerle satın alması zor olan kripto paralara müşteri/yatırımcı erişimi kolaylaşacak. Böylece şirketin daha yüksek marja sahip olacak ve şirket gelirinde önemli ölçüde artışın görülmesi kuvvetle muhtemel.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x