Yükleniyor...

Square 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldığını Açıkladı

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in başında olduğu şirket Square bir açıklama yaparak 50 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) aldıklarını duyurdu

square

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in başında olduğu şirket Square bir açıklama yaparak 50 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) aldıklarını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Square IR tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Square bugün 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu. Square, kripto para biriminin bir ekonomik güçlendirme aracı olduğuna ve şirketin amacına uygun küresel bir para sistemine katılmanın bir yolunu sağladığına inanıyor.”

Yahoo Finance’te yer alan habere göre Square, Inc. (NYSE: SQ) bugün, toplamda 50 milyon dolarlık bir alım fiyatı ile yaklaşık 4 bin 709 Bitcoin satın aldığını duyurdu. Yatırım, 2020’nin ikinci çeyreğinin sonu itibariyle Square’in toplam varlıklarının yaklaşık yüzde birini temsil ediyor.

Yahoo Finance’te yer alan habere göre Square’in Finans Direktörü Amrita Ahuja, “Bitcoin’in gelecekte daha yaygın bir para birimi olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz” dedi. Ahuja, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin kabul gördükçe, disiplinli bir şekilde öğrenmek ve buna katılmak istiyoruz. Daha kapsayıcı bir geleceğe dayalı ürünler geliştiren bir şirket için bu yatırım, bu yolculuğun önemli bir adımıdır.”

Square, MicroStrategy’den sonra Bitcoin’e yatırım yapan ikinci halka açık şirket oldu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x