Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Square Aracılığıyla İlk Kez Bitcoin Alanların Sayısı İki Katına Çıktı

Square Aracılığıyla İlk Kez Bitcoin Alanların Sayısı İki Katına Çıktı

ABONE OL:google-news

Twitter’ın kurucusunun sahip olduğu ödeme işleme şirketi Square, hissedarları ile 2019 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını paylaştı. Şirketin Cash App üzerinden Bitcoin satışları 148 milyon dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Aynı zamanda 2018’de ilk kez Bitcoin alıcılarında yüzde 245’lik bir büyüme kaydedildi.

Square, 2019 yılının 3. çeyreğine ait mali rakamlarını 6 Kasım tarihinde halka açık hissedar mektubunda yayımladı. Mektupta, Bitcoin’den 148 milyon dolarlık gelir ve 2 milyon dolar brüt kar elde ettiği belirtilirken, yeni yatırım girişi için gelişmiş bir müşteri arayüzünden bahsediliyor:

“Eylül ayında, geniş ürün portföyünü daha keşfedilebilir hale getirmek için Cash App’in müşteri arayüzünü yeniden tasarladık. Bu iyileştirilmiş düzen, Bitcoin ve Cash Card’ın ürün benimsemesini artırdı: İlk kez Bitcoin satın alanların sayısı yaklaşık iki katına çıktı ve Cash Card siparişleri anlamlı bir artış gördü.”

Mektuptan çıkan rakamlar, Bitcoin’in genel büyümesine işaret eden göstergelerle uyuşuyor. Bitcoin ağının hash oranı yılın başından bu yana önemli ölçüde artarken, oluşturulan yeni cüzdan sayısı da önemli ölçüde arttı. Özellikle hash oranı, Ekim ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak Bitcoin madencilerinden gelen güçlü desteği gösteriyordu. Birçok yatırımcı hash oranındaki bu artışı gelecek yılın yarısından önce olumlu bir trend olarak nitelendiriyor.

Bitcoin Hashrate

Sosyal medya ve arama motoru sorgularının piyasasının büyümesi ile sağlam bir korelasyon içinde olduğu düşünülüyor. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in Blockchain teknolojisi konusundaki olumlu sözlerinin ardından, arama motoru Baidu’daki Bitcoin ve Blockchain arama hacimleri yüzden 1000’den fazla, WeChat uygulamasında ise yüzde 300’den fazla arttı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar