Yükleniyor...

Square, Bitcoin (BTC) Yatırımında %100’ün Üzerinde Karda!

MicroStrategy’nin ardından, Bitcoin (BTC) dostu fintech şirketi Square de BTC’ye yatırım yaptığını açıklamıştı

square btc

MicroStrategy’nin ardından, Bitcoin (BTC) dostu fintech şirketi Square de BTC’ye yatırım yaptığını açıklamıştı. Büyük Silikon Vadisi firması, bilançosundan, varlıklarının yaklaşık %1’i kadarını BTC’ye (50 milyon dolar) harcadı. Bu, ABD merkezli halka açık bir şirketin BTC’yi bilançosuna yatırım olarak koyduğu 2. durum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bazıları bu hareketin aptalca olduğunu düşünürken, Square şu anda bu yatırımdan ciddi kar sağladı. Square, MicroStrategy ve son birkaç ayda BTC’ye yatırımlar yapan bir dizi başka şirket ve fon da bu yatırımdan ciddi getiri elde etmiş durumda.

Piyasa fiyatlarını takip eden bir Bitcoin Twitter hesabının belirttiği gibi, Square’in BTC yatırımı şu anda %100’ün üzerinde arttı:

“Square’in Bitcoin pozisyonunda artık 2 kat değerlenme var. 7 Ekim 2020’de Square, Inc. toplam satın alma fiyatı 50 milyon ABD doları olan yaklaşık 4.709 Bitcoin satın aldı. Satın alma fiyatı: 10.617 dolardı. BTC’de geçerli fiyat ise 22.580 dolar.”

Unutmayın, Square, son aylarda Bitcoin’e başarılı bir yatırım yapan tek firma değil. Dün geç saatlerde, Guggenheim’dan Scott Minerd, firmasının Bitcoin’e sermaye ayırmaya başladığını söyledi. Bu yatırımı hangi araçla yaptıklarını açıklamadı. 

Benzer şekilde, Wall Street yatırımcısı Paul Tudor Jones, bu yılın başlarında halving’den önce firmasının ilk BTC satın alımından bu yana %100 kar durumunda. Bitcoin yatırımlarının getirdiği getirilerin önümüzdeki aylarda daha da fazla kurumsal firmayı çekmesi bekleniyor.

Ufukta Daha Fazla Kazanç

Analistler, bu pazarın uzun vadede daha da yükseleceğini düşünüyor. Yukarıda bahsedilen Guggenheim’ın küresel CIO’su Scott Minerd, Bloomberg’e Bitcoin’in bu piyasa döngüsünde 400.000 dolara ulaşacağını düşündüğünü söyledi, önde gelen kripto para biriminin kıt yapısına büyük ölçüde atıfta bulundu. 400.000 dolar, Bitcoin’in piyasa değerinin neredeyse değerli metal altınınkini aşabileceği anlamına gelir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x