Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Blockchain Haberleri St. Louis Federal Bankası Araştırması: Merkeziyetsiz Finans (DeFi), Heyecan Verici Fırsatlar Sunuyor

St. Louis Federal Bankası Araştırması: Merkeziyetsiz Finans (DeFi), Heyecan Verici Fırsatlar Sunuyor

ABONE OL:google-news

St. Louis Federal Bankası, Bitcoin’in (BTC) yasal statüsü henüz belli değilken merkeziyetsiz finans (DeFi) üzerine rapor yayınladı.

ABD’deki 12 federal bankadan biri olan St. Louis Federal Bankası, DeFi hakkında detaylı ve önyargısız bir rapor yayınladı. Araştırmacılar, genel olarak DeFi alanındaki potansiyel hakkında iyimser.

DeFi Türlerinden Bahsedildi

Basel Üniversitesi finansal teknolojiler (fintech) profesörü Fabian Schar’ın kaleme aldığı raporda DeFi, dünya genelinde blockchain tabanlı bir altyapı olarak tanımlandı. Schar’a göre DeFi beş farklı konu başlığında sıralanıyor: menkul kıymetler, protokoller, uygulamalar, toplam büyüklükler ve sözleşmeler.

Ethereum, token’lar ve merkeziyetsiz borsalar (DEX) üzerindeki hakimiyetini koruyor. Diğer kullanım alanları ise merkeziyetsiz borç verme platformları, merkeziyetsiz türev ekosistemi ve menkul kıymetlerin yönetim araçları olarak bahsedildi.

Riskler ve Potansityel

Araştırmada DeFi enstrümanlarının günümüzdeki ekonomik enstitülere sayısız fırsat sunacağı yazıyor. Raporda, DeFi protokollerinin ulaşılabilirlik, şeffaflık ve verimliliği artırdığı ifade ediliyor.

Analistlere göre DeFi ekosistemi, bozulmama konusunda çok avantajlı pozisyona sahip. Ama DeFi protokolleri operasyonların güvenilirliği, yasa dışı aktiviteler ve dışsal veri yayını konusunda hazırlıksız konumdalar.

Kısaca, araştırmacılar DeFi protokollerinin modern finansta inanılmaz etkiye sahip olacağından bahsetti:

“DeFi finans sektöründe paradigma değişikliği yaratacak ve daha açık, hızlı ve şeffaf bir altyapı oluşturacak.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.today

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar