Yükleniyor...

Stabil Coin Kullanım Oranları Her Geçen Gün Artıyor

Kripto varlık analist firması Glassnode verilerine göre, Ethereum blok zincirinde her saat 1.

stabilcoin kullanim oranlari her gecen gun artiyor

Kripto varlık analist firması Glassnode verilerine göre, Ethereum blok zincirinde her saat 1.850 adet Tether (USDT) tutan adres kayıt oluyor ve bu sayı Ocak ayından itibaren büyük bir hızla artmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kasım 2017’de piyasaya sürülen Ethereum merkezli USDT’nin piyasa değeri şu anda 5.7 milyar dolar civarında. Söz konusu rakam 2018 yılında 3 milyar dolarlık zirveye ulaşan Omni Layer’in USDT’sinin en yüksek arzını gölgede bırakmaya yetecek düzeyde.

Kripto para borsalarına likidite getiren ve stabil coin denilince akla ilk gelen Tether, bu yılın en büyük kripto başarısına imza attı. 12 Mart tarihinde yaşanan ve kripto tarihine “Kara Perşembe” olarak geçen büyük çöküşten büyük zarar gören yatırımcılar kendilerini biraz da olsa koruma altına almak için ilk tercih olarak Tether’i seçti.

Bu sebepten dolayı da dolaşımdaki USDT arzı hızla yükselmeye başladı ve Tether, birçok dava ile uğraşmasına rağmen Ripple’ın (XRP) da piyasa hacmini geçerek piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para olma ünvanına ulaştı.