Stablecoin Arz Oranı Bitcoin (BTC) Yükselişine İşaret Ediyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Stablecoin Arz Oranı Bitcoin (BTC) Yükselişine İşaret Ediyor

Son analitik veriler, Bitcoin Stablecoin Arzı oranının yeni bir düşük seviyeye (ATL) ulaştığını gösteriyor.

BTC stablecoin

Son analitik veriler, Bitcoin Stablecoin Arzı oranının yeni bir düşük seviyeye (ATL) ulaştığını gösteriyor. Glassnode ajansı tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin Stablecoin tedarik oranı (SSR) tüm zamanların en düşük seviyesi olan 16.180’i vurdu.

Düşük SSR Bitcoin Yatırımcıları İçin Neden İyidir?

Dolar destekli Stablecoin’ler, kripto borsalarında Bitcoin almak veya satmak için trader’lar arasında en önemli araçlardan biridir. Bitcoin için Stablecoin’lerin satın alma gücü temel olarak ABD doları destekli Stablecoin’lerin BTC satın alma ve fiyatını etkileme yeteneğinde yatmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Binance, 2019 yılında Stablecoin ticaret hacminin yüzde 35’ten yüzde 60’a yükseldiğini bildirdi. USDT’nin işlem hacmi BTC’den yaklaşık 6 milyar USD daha fazla.

Kripto borsalarında, trader’lar fiat yerine Stablecoin kullanıyorlar, böylece SSR Bitcoin fiyatını doğrudan etkileyebiliyor. Bu yüzden, Stabilcoin arz oranı düştüğünde, BTC fiyatının yükselmesi beklenir.

Bitcoin Yarılanması ve Beklentiler

Yarılanmaya iki aydan daha az bir süre kaldı, gittikçe daha fazla kripto topluluğu üyesi Bitcoin’in yarılanma sonrası iki yıl içinde BTC fiyatının yükseleceğini düşünüyor.

Bazı madencilerin işi bırakmaları muhtemel olsa da, uzmanlar yeni madencilerin hızla gidenlerin yerini alacaklarını söylüyor. Mayıs 2020’den sonra madencilerin faaliyetlerini sürdürebilmek için BTC’lerinin bir kısmını satmaya başlayabilecekleri düşünülüyor. Uzmanlar ayrıca, COVID-19 salgını nedeniyle patlak veren mevcut mali kriz ve ABD Fed Rezervinin başlattığı benzeri görülmemiş önlemlerin, Bitcoin benimsenmesini artıracağını düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x