Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Stablecoin Savaşları: Poloniex USDC için İşlem Ücretlerini Kaldırdı

Stablecoin Savaşları: Poloniex USDC için İşlem Ücretlerini Kaldırdı

ABONE OL:google-news

Öncelikle bilmiyorsanız söyleyelim, büyük kripto para borsalarından biri olan Poloniex Şubat ayında Circle tarafından satın alındı. Daha önce, Circle esas olarak büyük kripto paralara ve fiat eşleştirmelerine odaklanmıştı, ancak Poloniex’i satın almasından bu yana daha fazla kripto para birimi ile buluşma dalma fırsatı buldu. Eylül ayında Tether (USDT) ve Gemini Dollar (GUSD) ile rekabet edebilmek için kendi stablecoin’ini çıkardı.

“Stablecoin”lerin amacı, yatırımcılara kripto paradan fiata geçişte yardımcı olmak ve aynı zamanda ABD dolarına bir dereceye kadar eşdeğer olmak.

[bkz id=”4915″]

USD Coin, dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından biri olan Coinbase’de (Coinbase de USD Coin geliştirme konsorsiyumunun kurucu üyesi) listelenmişti ve sırada Poloniex bulunuyor. Şimdi Poloniex’te USD Coin’e sahip olmak ve ticaret yapmak isteyen kullanıcılardan hiçbir işlem ücreti alınmıyor.

Poloniex kullanıcıları şu anda USD Coin için iki çeşit Bitcoin Cash ticareti yapabiliyorlar. Biraz ironik olacak ama USDT’ye karşı USDC teklif ediliyor. Şu an için Poloniex kullanıcıları iki stablecoin’e erişebiliyorlar. Poloniex’in süresiz olarak USDT’yi listeleyip listelemeyeceği belirsiz

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar