Yükleniyor...

Stablecoin Savaşları: Poloniex USDC için İşlem Ücretlerini Kaldırdı

Öncelikle bilmiyorsanız söyleyelim, büyük kripto para borsalarından biri olan Poloniex Şubat ayında Circle tarafından satın alındı.

Stablecoin Savaşları Poloniex USDC

Öncelikle bilmiyorsanız söyleyelim, büyük kripto para borsalarından biri olan Poloniex Şubat ayında Circle tarafından satın alındı. Daha önce, Circle esas olarak büyük kripto paralara ve fiat eşleştirmelerine odaklanmıştı, ancak Poloniex’i satın almasından bu yana daha fazla kripto para birimi ile buluşma dalma fırsatı buldu. Eylül ayında Tether (USDT) ve Gemini Dollar (GUSD) ile rekabet edebilmek için kendi stablecoin’ini çıkardı.

“Stablecoin”lerin amacı, yatırımcılara kripto paradan fiata geçişte yardımcı olmak ve aynı zamanda ABD dolarına bir dereceye kadar eşdeğer olmak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

[bkz id=”4915″]

USD Coin, dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından biri olan Coinbase’de (Coinbase de USD Coin geliştirme konsorsiyumunun kurucu üyesi) listelenmişti ve sırada Poloniex bulunuyor. Şimdi Poloniex’te USD Coin’e sahip olmak ve ticaret yapmak isteyen kullanıcılardan hiçbir işlem ücreti alınmıyor.

Poloniex kullanıcıları şu anda USD Coin için iki çeşit Bitcoin Cash ticareti yapabiliyorlar. Biraz ironik olacak ama USDT’ye karşı USDC teklif ediliyor. Şu an için Poloniex kullanıcıları iki stablecoin’e erişebiliyorlar. Poloniex’in süresiz olarak USDT’yi listeleyip listelemeyeceği belirsiz


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x