Yükleniyor...

Stablecoin’ler  Günlük 100 Milyon Dolar Topluyor

Merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisindeki mevcut telaş, görünüşe göre kripto para piyasasında, neredeyse herkesin diğer pazarlara özellikle de stablecoin’lerin faaliyetlerine muhtemelen daha az önem verdiğini ortaya çıkardı.

stablecoinler gunluk 100 milyon dolar kazaniyor

Merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisindeki mevcut telaş, görünüşe göre kripto para piyasasında, neredeyse herkesin diğer pazarlara özellikle de stablecoin’lerin faaliyetlerine muhtemelen daha az önem verdiğini ortaya çıkardı.

Trader’lar yield farming için DeFi’a akın ederken, stablecoin’lerin piyasa değeri iki ay boyunca her gün sessizce milyonlarca dolar topladı.

Piyasa Değeri Arttı

CoinMetrics’in kurucu ortağı Nic Carter tarafından paylaşılan verilerin ardından, Paxos Standard Token (PAX), Binance USD (BUSD), Tether (USDT), USD Coin (USDC), Dai (DAI) ve daha fazlası, mevcut arzında büyük bir artış elde etti. Yaklaşık iki ay süren günlük artış, yaklaşık 100 milyon dolar değerinde.

Carter, Tweet’inde hızla büyüyen stablecoin piyasa değerini DeFi sektöründeki patlama ile ilişkilendirdi, çünkü birçok protokol bir likidite rekabeti gibi görünen şeyin önünde kalmak için stablecoin’leri emiyor. CoinMetrics’in kurucu ortağı şunları söyledi:

“Herkes DeFi konusunda o kadar heyecanlandı ki kimse stablecoin’lerin Temmuz ortasından bu yana günlük 100 milyon dolara ulaştığına işaret etmedi. DeFi getirileri / faiz oranları, pek çok stablecoin’i emen bir boşluk. ”

DeFi Projeleri Stablecoin Piyasa Değerini Artırıyor

Büyüyen stablecoin piyasa değerine katkıda bulunan bir faktörün DeFi protokollerindeki artış olduğu tahmin edilebilir. Özellikle, bu protokollerin çoğu likidite havuzları için diğer token’ların yanı sıra stablecoin kullanıyor. Likidite havuzlarında token talebi artmaya devam ettikçe, daha fazla protokol başlatılmasıyla, bu stablecoin’lerin çok daha fazlası buna göre kilitlenecek.

Şu anda, ABD doları destekli stablecoin Tether, yaklaşık yüzde 80 hakimiyetle piyasadaki aslan payını elinde tutmaya devam ediyor. Piyasa değeri, 15 Temmuz’da kaydedilen 9,2 milyar dolardan yaklaşık yüzde 50 artışla 13,7 milyar dolar civarına yükseldi. Coinmarketcap’e göre USDT’nin işlem hacmi de şu anda 58 milyar dolara yükseldi.

Stable Coin Nedir?

Stablecoin, fiyat istikrarı sunmaya çalışan ve bir rezerv varlık tarafından desteklenen yeni bir kripto para birimi sınıfıdır. Stablecoin’ler, her iki dünyanın da en iyisini sunmaya çalıştıkça daha çok ilgi kazandılar. Stablecoin’ler, piyasa değerini bazı harici referanslara sabitlemeye çalışan kripto para birimleridir. Sabit paralar olarak da bilinen bu sınıf ABD doları gibi bir para birimine veya altın gibi bir emtia fiyatına sabitlenebilir. Stablecoin’ler, teminatlandırma (destek) yoluyla veya referans varlığı veya türevlerini alıp satmaya yönelik algoritmik mekanizmalar yoluyla fiyat istikrarına ulaşır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner