Yükleniyor...

Stablecoin’lerin Borsalardan Çekilmesi, Bitcoin (BTC) İçin Ne Anlama Geliyor?

CryptoQuant Quicktake'e göre borsalara Bitcoin (BTC) ve stablecoin akışları zıt yönlerde gidiyor.

btc 1 1

CryptoQuant Quicktake’e göre borsalara Bitcoin (BTC) ve stablecoin akışları zıt yönlerde gidiyor. Stablecoin sahipleri, varlığı borsadan çekme eğilimi gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tipik olarak fiyat artışlarının yaşandığı dönemlerde, kullanıcılar stablecoin’lerini borsalara yatırırlar. Bu stablecoin’ler kripto para birimlerini satın almak için kullanılır.

Bitcoin (BTC) fiyatı artmadığından, stablecoin rezervlerinin azalması, alıcı zayıflığının bir işareti olarak yorumlanabilir. Bu nedenle, bir borsaya gönderilen her Bitcoin (BTC), satış baskısı tehlikesini vurgular.

Bununla birlikte analistler, borsalarda yer alan Bitcoin miktarının da azaldığını düşünüyor. BTC Archive hesabı tarafından paylaşılan Glassnode verilerine göre, Bitcoin 2020 yılının başından beri borsalardan ayrılmayı sürdürüyor. Bu eğilim yalnızca 2021’in ilk çeyreğinin sonlarında birkaç haftalığına duraklamıştı.

Bu nedenle, zincir içi analiz, kısa vadeli ve uzun vadeli Bitcoin (BTC) fiyat dinamikleri söz konusu olduğunda hangi eğilimin daha güçlü olduğu bilinmediği için trader’lara karışık sinyaller gönderir.

CryptoQuant Quicktake’e göre, Bitcoin’in çöküşten çıkabilmesi için iyi haberlerin gelmesi gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x