Starbucks, Bankalara Tehdit Oluşturuyor İddiası • Coinkolik
Yükleniyor...

Starbucks, Bankalara Tehdit Oluşturuyor İddiası

Güney Kore menşeili bir rapora göre ülkedeki bankacılar, beklenmedik bir kripto tehdidi olarak görülen Amerikan kahve dükkanı zinciri Starbucks kripto çalışmalarının yükselişinden endişe duyuyor.

starbucks bankacılar için tehdit mi

Güney Kore menşeili bir rapora göre ülkedeki bankacılar, beklenmedik bir kripto tehdidi olarak görülen Amerikan kahve dükkanı zinciri Starbucks kripto çalışmalarının yükselişinden endişe duyuyor. Korea Times’a göre, bankacılık profesyonellerinin şirketin dijitalleşme planları hakkında teorileri var ve Starbucks’ın finansal piyasada kendilerine ciddi bir rakip olacağını düşünüyorlar.

İsimsiz bir Güney Koreli banka yetkili şu ifadeleri kullanıyor: “Starbucks, son birkaç yıldır kahve şirketi değil, fintech firması olarak görülüyor. Kahve kelimesinin tabeladan kaldırılması da bunu kanıtlıyor.”

Starbucks Gün Geçtikçe Büyüyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birden fazla rapora göre, kahve zinciri her yıl ülkede yaklaşık 80 yeni mağaza açıyor. Seul’de dünyanın diğer şehirlerinden daha fazla satış noktası olduğu iddia ediliyor.

Hana Financial Group’un CEO’su Kim Jung-tai ise konuyla alakalı olarak, “Teknoloji, Starbucks gibi kahve şirketlerinin rakiplerimiz olmasına izin verdi. Starbucks’a sadece bir kahve şirketi değil, kontrolsüz bir banka demek daha uygun olur” ifadelerini kullandı.

Wall Street Journal’in bir haberine göre 2016 yılından bu yana müşteriler Starbucks hediye kartları ve mobil uygulamalarına yaklaşık olarak 1.2 milyar dolar yükledi. Bir araştırmaya göre de ABD’de en çok kullanılan mobil ödeme uygulaması Starbucks’ın. Bu uygulamaya yüklenen nakit miktarı, bazı bankaların nakit miktarını bile geride bırakacak düzeyde.

Kahve zinciri, ABD merkezli kripto para birimi platformu Bakkt‘ın destekçilerinden de birisi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x