Yükleniyor...

Starbucks, Gizli Bitcoin Stratejisinin Temel Ayrıntılarını Paylaştı

Starbucks'ın Bitcoin'i ilgilendiren önemli bir anlaşma yaptığını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık.

Starbucks ve Bitcoin Ödeme

Starbucks’ın Bitcoin’i ilgilendiren önemli bir anlaşma yaptığını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Konuyla ilgili olarak The Block’daki bir makalede Starbucks’ın Bakkt ile yakın zamanda yaptığı anlaşmadan söz ediliyor ve şu ifadeye yer veriliyor: “Başlangıçta sadece ABD’deki müşteriler Bitcoin türünden ödeme yapabilecekler.” Bakkt, kripto para endüstrisi için bir Bitcoin ETF onayının öncesinde büyük umutla beklenen bir gelişme konumunda.

Anlaşma, başlangıçta ABD’deki Starbucks’larda Bitcoin kabul edeceğini gösterse de aslında Starbucks’ın hiçbir mağazasında Bitcoin’i kabul etmesini gerektirmiyor. Starbucks’ın en azından geleneksel yöntemlerle bunu yapma niyetinin olmadığı görülüyor.

Next Web’e açıklama yapan şirket, doğrudan kripto para birimini kabul etmek yerine müşterilerin Bitcoin ve diğer varlıkları fiat’a yani itibari paraya dönüştürmelerini sağlayacak bir çözüm sunacaklarını söyledi. Özetle, Starbucks’tan bir kahve alındığınızda kasa da QR kod çözümünü kullanarak Bitcoin ile ödeme yapmak mümkün olmayacak denilebilir.

Günümüzde Bitcoin ile ödeme yapmak hem alıcı hem de satıcı için son derece karmaşık bir süreç. Bitcoin destekçileri yaygın olarak Lightning Network’ü kullanmaktan söz etmedikleri sürece Bitcoin ile kahve gibi bir şeyler satın almak bir süre daha mümkün olmayacak. Özellikle Starbucks gibi şirketler için Lightning Network gibi ikincil katman çözümlerin kullanılmaması büyük bir teknik zorluğa neden oluyor.

Bakkt ile Starbucks ortaklığıyla ödeme seçeneklerini genişletmek için bir test sürecinin başlatılması hedefleniyor gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x