Yükleniyor...

Starbucks’ta Kahvenin Ödemesini Bitcoin ile Yapmak: Buna Değer mi?

Starbucks mağazaları Bakkt'ın entegrasyonuna hazırlanırken, ünlü kahve zinciri müşterilerinin en sevdikleri kahve için bitcoin (BTC) ile ödeme yapma imkanına sahip olacaklar.

Starbucks Bitcoin Ödeme

Starbucks mağazaları Bakkt’ın entegrasyonuna hazırlanırken, ünlü kahve zinciri müşterilerinin en sevdikleri kahve için bitcoin (BTC) ile ödeme yapma imkanına sahip olacaklar. Ancak, vergi beyannamesi kripto bazlı ödeme sisteminin işlevselliğinde ciddi bir soruna neden olabilir.

Kripto para birimlerinin çeşitli perakende mağazalarında alternatif ödeme yöntemleri olarak kabul edilmesi bakımından kitlesel kabulü dijital varlıkların fiat kadar çabuk harcanması durumunda ortaya çıkıyor.

Birçok dükkan Bitcoin’in yanı sıra bazı kripto para birimlerini kabul etmeye başladı, ancak kitlesel benimseme henüz gerçekleşmiş değil. Kripto para birimlerini kabul eden işlemletmelerin büyük çoğunluğunun küçük ve ortak ölçekli şirketler olduğu söyleniyor.

Bu noktada en son Starbucks’ın Bakkt’tan önemli bir hisse alması nedeniyle ciddi değişiklikler görülebilir, ancak kahve devi kripto para ekosisteminde nakit para yatırımı yapmıyor. Bunun ayrımını yapmak oldukça önemli.

Bakkt, Starbucks Müşterilerine Kripto Paralarla Ödeme Yapma İmkanı Sunacak

The Block tarafından bildirildiği gibi, Starbucks şu anda bir uygulamanın tasarlanması ve geliştirilmesi ve “Bakkt’ın platformdaki ilk tüccarı” haline gelmesine izin verecek bir kart üzerinde çalışıyor. Başlangıçta, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri merkezli müşteriler Starbucks’taki kahvelerinin parasını ödemek için Bitcoin kullanabilecekler.

Hisse senetleri Starbucks ve Bakkt arasındaki ortaklığın resmi hale getirilmesinden sonra çıkarılırken, Starbucks karşılığında Bitcoin bazlı ödemelere izin vermeyi kabul etti.

Bununla birlikte, Bakkt ile yakın zamanda kurulan ortaklık, mevcut ödeme yöntemlerinden biri olarak Starbucks’a Bitcoin’i getirse de, ünlü kahve zinciri doğrudan BTC’yi kabul etmeyecek. Bu da ödeme sırasında BTC’nin ABD dolarıyla değiştirileceği anlamına geliyor. Bu değişim Bakkt yazılımı tarafından sağlanacak.

Böyle bir senaryodaki en büyük engel, bu tür bir ödeme işleme mekanizmasının satın aldığınız kahve için vergi raporlaması gerektireceği. Bazı Twitter kullanıcıları, Bitcoin ile ödeme yapan tüm Starbucks müşterilerinin BTC ile satın alınan her bir kahve için vergi miktarını hesaplamak zorunda kalacaklarını söylüyor.

Kahve devi, genel olarak Bitcoin ve muhtemelen başka kripto para birimleri olarak benimsenmesi yönünde önemli bir sıçrama olarak sınıflandırılabilecek bir adım atıyor olsa da aynı şekilde kahve için Bitcoin ile ödeme yapmak isteyen müşteriler vergi raporlaması nedeniyle bazı zorluklarla karşılaşabilirler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x