Yükleniyor...

StarkWare, Ethereum’u Ölçeklendirmek İçin Açık Kaynak Olacak

StarkWare, Ethereum'u ölçeklendirmek için Sıfır Bilgi Teknolojisini (ZK) açık kaynak olarak şirketlerini yeniden konumlandıracak.

StarkNet Nedir

StarkWare, Ethereum’u ölçeklendirmek için Sıfır Bilgi Teknolojisini (ZK) açık kaynak olarak şirketlerini yeniden konumlandıracak.

Popüler Ethereum Layer-2 çözümü sunan firma StarkWare, projelerini sıfır bilgi teknolojisini kullanarak açık kaynak olarak devam edeceğini açıkladı.

StarkWare, Projelerini Açık Kaynak Olarak Kullanıma Sunacak

Popüler Ethereum Layer-2 ölçeklendirme çözümleri StarkEx ve StarkNet’in arkasındaki İsrail merkezli şirket StarkWare, bugün STARK Prover yazılımını açık kaynak yapma planlarını açıkladı.

StarkWare, dünyanın en büyük akıllı sözleşme platformunun daha hızlı ve daha ucuz işlemler gerçekleştirmesine yardımcı olmak için Zero Knowledge (ZK) teknolojisini kullanıyor. StarkWare Zero Knowledge teknolojisini ek olarak yüzbinlerce işlemi zincir dışında bir araya toplayan ve ardından bunları zincirin yalnızca bir kısmı için zincir üzerinde doğrulayan Zero Knowledge olarak bilinen sıfır bilgi teknolojisinden yararlanıyor.

STARK Prover, Starknet Prover olarak yeniden adlandırılacak ve bir Apache 2.0 lisansı altına yerleştirilecek. Bu da Web3 geliştiricilerinin yazılımın kaynak kodunu kopyalayıp değiştirmelerine ve yaptıkları kopyaları veya değişiklikleri telif ücreti ödemeden ticari değerlendirmelerine olanak sağlamak adına projelerini bu alanda değiştiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner