Ana Sayfa Blockchain Steemit Çalışanlarının Yüzde 70'i İşten Çıkarıldı!

Steemit Çalışanlarının Yüzde 70’i İşten Çıkarıldı!

Blockchain tabanlı sosyal medya girişimi Steemit, kripto para piyasasında uzun süredir devam eden ve etkisini iyiden iyiye hissettiren ayı piyasasını gerekçe göstererek çalışanlarının yüzde 70’ini işten çıkardığını açıkladı.

Steemit’in kurucusu ve CEO’su Ned Scott, yaptığı açıklama ile “Ekibimizi oluştururken piyasa koşullarının bu kadar kötüye gidebileceğini düşünmemiştik. Bu nedenle ekibimizin yüzde 70’inden fazlasını işten çıkarmak ve yeniden yapılanmaya gitmek zorunda kaldık.” dedi.

Steemit, içerik üreticilerine ve yayıncılarına STEEM adı verilen token ile ödüllendiren, Blockchain teknolojisi temelli bir sosyal medya platformu olarak oldukça yenilikçi bir yapıya sahip.

2016 Mart’ta piyasaya sürülen Steemit, başlangıçta 157 milyon dolarlık piyasa değeri ile en büyük 6 kripto para projesinden biriydi. Güncel piyasa değeri 106 milyon dolar olduğu belirtilen Steemit, bu piyasa değeri ile 48. sırada yer alıyor.

Ned Scott, Steemit’in mevcut piyasa koşullarıyla mücadele etmeyi sürdüreceğini söyleydi. Scott, “Hayatta kalmaktan, misyonu canlı tutmaktan ve harika topluluklar oluşturmaktan daha fazla istediğim hiçbir şey yok.” şeklinde sözlerini devam ettirdi.

Yenilikçi sosyal medya platformunun faaliyetlerini sürdürmek için depolama ve enerji maliyetlerini düşürecek çözümlere gideceği belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti