Yükleniyor...

Stellar, CFTC Saflarına Katıldı!

Stellar (XLM), ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) Küresel Piyasalar Danışma Komitesi'ne dahil oldu.

Stellar CFTC Saflarina Katildi

Stellar (XLM), ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) Küresel Piyasalar Danışma Komitesi’ne dahil oldu.

ABD düzenleyicileri SEC ve CFTC, kripto para sektörüne yoğun bir şekilde müdahil olmaya başladı. Son yıllarda bu düzenleyiciler, birçok kripto projesini yakın markaja aldı. Özellikle SEC, Ripple ile giriştiği hukuksal süreçler ile toplumun hafızalarında yer edindi. Ripple ve SEC çatışması devam ederken, Stellar tarafından ilginç bir hamle geldi. Stellar, CFTC‘nin oluşturduğu bir komisyona dahil oldu.

ABD Düzenleyicisi CFTC, Stellar ile Birlikte Hareket Edecek

ABD düzenleyicisi CFTC tarafından oluşturulan Küresel Piyasalar Danışma Kurulu (GMAC), bir yılı aşkın süreden sonra ilk kez 13 Şubat‘ta toplanacak. Ayrıca, düzenleyicinin oluşturduğu GMAC‘ın en yeni üyesi Stellar oldu.

Stellar vakfı, komitede COO Jason Chlipala tarafından temsil edilecek. Blog tarafında duyuru yapan Stellar, “Katman-1 protokollerinin benzersiz bakış açısını GMAC’a getirmeyi umuyoruz” dedi.

Ayrıca Stellar, CFTC saflarına katılması hakkında şunları söyledi;

“Komitenin bir parçası olarak SDF, insani yardımın sağlanmasında istikrarlı paralardan yararlanmak da dahil olmak üzere dijital varlık pazarlarında ve gerçek dünyadaki kullanım durumlarında sabit paraların rolünü vurgulayacaktır.”

Stellar Development Foundation (SDF), komitede yer alacak tek kripto kuruluşu olmayacak. CFTC komitesinde ayrıca, CoinFund ve Uniswap Labs da yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner