Yükleniyor...

Stellar Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoinlerden olan XLM'i de vurdu.

Stellar Lumens XLM

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoinlerden olan XLM’i de vurdu. Stellar’ı da, CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde yüzde 3,1 değer kaybetti.

Stellar (XLM), şu sıralar 0,08 dolar seviyesinden işlem görse de 2021’de 0,7 dolarla ATH’sini yapmıştı.

Stellar (XLM) Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Stellar (XLM), dağıtık defter teknoloji kullanan açık kaynak kodlu bir ödeme sistemidir. Temel amacı bankalar arası varlık transferlerini sağlamaktır. Uluslararası varlık transferleri bankalar üzerinden yapıldığında hem süre hem de masraf açısından kullanışsız olmaktadır. Stellar (XLM) ile varlık transferleri hızlı ve düşük ücretlere yapılabilme fırsatı sunulmaktadır.

Stellar (XLM) fiyat tahmini uzman görüşleri, teknik analizler ve önceki hareketleri baz alınarak yapılmaktadır.

xlm2
XLM’in günlük grafiği

XLM’in anlık görünümüne bakarsak uzun süren düşüş dönemi geçirdiğini ardından yatay seyirde devam ettiğini görebiliriz. XLM, şu anda 0,08 dolar desteğinden tepki almış durumda. XLM’deki düşüş derinleşirse 0,03 dolar seviyesi görülebilir. XLM tarafındaki ilk yükseliş de bizleri 0,09 dolar bandına çıkartabilir.

xlm
XLM’in yıllara göre fiyat tahminleri

Şu anki görünüm ele alındığında Stellar için yıl sonunda yüksek değerlemeleri yapmak analistler ve uzmanlarca pek mantıklı bulunmuyor. Dünya’daki enflasyonist durum ve ülkelerin faiz artırımına gitmesi Stellar’ın fiyatına da olumsuz yansıyor.

XLM için tahmin edilen 2022 sonu maksimum değer 0,09 dolar iken minimum değer ise 0,079 dolar olarak tahmin ediliyor. 2023’te ise bu durum 0,13 dolar iken maksimum 0,15 dolar. 2024’e baktığımızda 0,19 dolar ile 0,23 dolar arasında değişen bir fiyat tahmini görüyoruz. XLM ATH’sine (All Time High) ne zaman ulaşıyor diye baktığımızda ise analist görüşleri bize 2028 yılını işaret ettiğini görüyoruz. 2028’te Stellar’ın tahmin edilen minimum değeri 0,8 dolar iken maksimum değeri ise 0,98 dolar. Analizin son yılı olan 2031’e göz atarsak Stellar’ın en yüksek biçilen değerinin 2,94 dolar bandında olduğunu görüyoruz.

Tabi şunu da belirtmemizde fayda var, bu analiz ve tahminler sadece şu anki görünüm ele alınarak yapılmaktadır. İleride kripto para ve Blockchain’i hakkında neler olacak elbette ki kestirmesi zor. Bu analizler bugünkü görünümden ileriye ışık tutmak için görüşler ve kripto paraların eski hareketleri baz alınarak yapılmakta.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x