Yükleniyor...

Stellar ve Visa, Kripto Para Benimsenmesini Arttırmak İçin Fintech Firması Tala ile Ortaklık Kurdu

Gelişmekte olan pazarlar fintech Tala, Visa, Stellar Foundation ve Circle ile yüksek profilli bir ortaklık kurdu.

0t Poox0l7nwYX6gH

Gelişmekte olan pazarlar fintech Tala, Visa, Stellar Foundation ve Circle ile yüksek profilli bir ortaklık kurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Finansal hizmetler devi Visa, Stellar Development Foundation ve ödeme teknolojisi şirketi Circle, bugün yapılan bir duyuruya göre, gelişen pazarlarda kripto para birimi benimsenmesini artırmak için Kaliforniya merkezli fintech firması Tala ile ortaklık kurdu.

Tala CEO’su Shivani Siroya, kripto para birimlerinin zorlu finansal katılım sorununu çözme potansiyeline sahip olduğunu iddia ediyor:

“Visa, Circle ve Stellar Development Foundation’ın vizyonumuzu paylaşmasından ve sadece Tala’nın 6 milyon global müşterisi için değil, bundan yararlanabilecek milyarlarca kişi için bir çözüm üzerinde çalışmak istemesinden ötürü daha fazla heyecanlanamazdık.”

Yeni ortaklık ile Tala müşterileri, sınır ötesi ödemeler yapmak ve diğer kripto para birimlerini satın almak için USD Coin (USDC) stablecoin’i kullanabilecek. Visa ayrıca USDC’nin on milyonlarca desteklenen üye işyerinde harcanmasına izin verecek kartlar da çıkaracak.

Bankasızlar İçin Küçük Krediler

Dünya Bankası tarafından sağlanan verilere göre, dünya çapında 1,7 milyardan fazla yetişkin hala banka hesabına sahip değil.

Tala, Tanzanya, Meksika, Kenya ve Hindistan gibi ülkelerde banka hesabına erişimi olmayan kişilere küçük teminatsız krediler sunmak için 2014 yılında başlatıldı. Bu yıllar boyunca, dört milyondan fazla müşteriye borç verdi.

Tala, kredi geçmişi yerine, makine öğrenimi algoritmalarının yardımıyla risk düzeyini belirlemek için mobil kullanım verilerine (SMS makbuzları, arama uzunluğu vb.) güvenir. Bir krediyi onaylamak genellikle sadece bir dakika sürer.

2019’da Tala’nın değeri, katılımcıları arasında PayPal’ın bulunduğu 110 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladıktan sonra 750 milyon dolara yükseldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x