Yükleniyor...

Stellar (XLM), Önemli Bir Güncelleme Alacak

Stellar blok zincirinin bugün gerçekleşecek olan güncellemesi, Stellar'ın yasal uyumluluğunu geliştiriyor.

stellar 1 1

Stellar blok zincirinin bugün gerçekleşecek olan güncellemesi, Stellar’ın yasal uyumluluğunu geliştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugün TSİ 18:00’da Stellar’ın (XLM) doğrulayıcıları geçen ayki en önemli güncellemeyi oylayacak. Stellar (XLM) blok zincirinin geliştirilmesinin arkasında yer alan kar amacı gütmeyen Stellar Development Foundation tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, ağın doğrulayıcıları bugün Protocol 17 güncellemesini oylayacak.

“Stellar Protocol 17 yakında geliyor ve Stellar ağında regüle edilmiş varlıkları yayınlamak için yeni olanaklar sağlayan yeni bir özellik sunuyor.”

Güncelleme, Stellar’ın belli başlı yargı bölgelerindeki menkul kıymet düzenleyici gereksinimlerine uyma yeteneğini geliştiren bir Varlık Geri Alma mekanizmasını etkinleştirecek. Yeni özellikler, varlık ihraç edenlerin veya transfer acentelerinin belirli durumlarda varlıklarını iptal etmelerine izin verecek. İhraççılar varlıklarını etiketleyebilir ve hileli olarak elde edilen fonları geri alabilir, yasal taleplere yanıt verebilir ve doğrulanmış kişilerin önemli kayıplar durumunda varlıkları kurtarmasını sağlayabilir.

Stellar (XLM) geliştiricileri, bu güncellemenin mevcut bakiyeleri ve hesapları etkilemediğini vurguladı. Yeni işlevleri etkinleştirmek için bir ihraççı, varlıklarını açıkça geri alma konusunda etkin olarak işaretlemelidir. Ayrıca, bu işlevsellik, Stellar’ın yerel varlığı olan Stellar Lumens’te (XLM) herhangi bir ihraç hesabı olmadığı için uygulanamaz. Ayrıca, geri alma geriye dönük olarak etkinleştirilemez.

Stellar (XLM) geliştiricileri, Asset Clawback’in uygulanmasıyla ihraççıların fonları, tahvilleri ve hisse senetlerini tokenize edebileceğini ve düzenlenmiş finansal hizmetleri Stellar (XLM) ekosistemine entegre edebileceğini umuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x