Yükleniyor...

STEPN, Apple Pay’i Entegre Ediyor

Move-to-earn projesi STEPN, uygulamasını daha geniş çapta erişilebilir kılmak amacıyla Apple Pay’i entegre edeceğini duyurdu.

STEPN Atletico Madrid ile Ortak NFT Koleksiyonu Yapacak 1

Move-to-earn projesi STEPN, uygulamasını daha geniş çapta erişilebilir kılmak amacıyla Apple Pay’i entegre edeceğini duyurdu. 

Entegrasyon, kullanıcıların kredi kartlarını Apple Pay’e bağlamalarına ve oyun için gerekli olan NFT varlıkların satın alınmasına olanak tanıyacak. Bir fiat ödeme yöntemi olarak Apple Pay ile kullanıcılar artık oyun içi varlıkları satın almak için bir kripto para cüzdanı bağlamak zorunda kalmayacaklar. 

Manghani: Entegrasyon, Kullanıcıların Web3’e Katılmasına Yardımcı Olacak

STEPN’ın işletme müdürü Shiti Manghani CoinDesk’e verdiği demeçte, IOS kullanıcılarına özgü bir teknoloji olan Apple Pay gibi bir ödeme hizmetinin dahil edilmesinin, sonraki 100 milyon kullanıcının Web3’e katılmasına yardımcı olacağını söyledi. 

Manghani, STEPN projesinin Apple Pay entegrasyonunu güvence altına alan ilk blok zincir oyun uygulaması olduğunun da altını çizdi. Yönetici, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Apple tarafından bu tür bir entegrasyon için onay alabilmek çok prestijli bir ayrıcalık. Bu büyük platformlar, bizim daha geniş kitlelere ulaşmamızı sağlıyor. Bizim çabamız her zaman hem uygulamayı hem de Web3’ü çeşitlendirmek ve sadece Web3 topluluğuyla sınırlı olmayan bir kitleye sağlayabileceği faydaları göstermek olmuştur.” 

Veri platformu Dune Analytics’e göre STEPN, Mayıs 2022’de hızla 700.000’in üzerinde aylık aktif kullanıcıya ulaşırken, o tarihten bu yana 23.000’e geriledi. 

STEPN’ın arkasındaki şirket olan Find Satoshi Labs’in kurucu ortağı Jerry Huang, Web2 ve Web3 teknololojilerinin bir karışımını kullanmanın ekosisteme daha fazla kullanıcı kazandırmak için yararlı bir yol olduğunu söyledi. 

Huang, Apple Pay entegrasyonunun kullanıcı yolculuğunu çok daha sorunsuz hale getireceğini ve kazanmaya başlamak isteyen herkes için giriş engellerini ortadan kaldırdığını belirtti. 

Bu gelişmelerin ardından STEPN projesinin yerel kripto para birimi olan GMT yüzde 13 artış yaşadı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner