Yükleniyor...

Kongre Üyesi Stockman, Bitcoin’in Para Birimi Olarak Görülmesini Öneriyor

ABD'nin Texas eyaletinde kongre üyesi olan Steve Stockman, Bitcoin kullanıcılarını heyecanlandıran bir gelişmeye imza attı.

ABD’nin Texas eyaletinde kongre üyesi olan Steve Stockman, Bitcoin kullanıcılarını heyecanlandıran bir gelişmeye imza attı. Stockman’in Bitcoin ile tanışması, senato için yapacağı kampanyada Bitcoin kabul etmesiyle başlamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

New York City Bitcoin Center’da önceki günlerde Stockman, dijital para birimleri ile ilgili bir tasarıyı daha sonraki günlerde kongrede sunacağını açıkladı. “To change the tax status of virtual currencies from property to currency” başlıklı tasarıda, IRS ve diğer otoritelerin sanal paralarla ilgili görüşünü değiştirmek amaçlanıyor. Stockman, sanal paraların bir mülk olarak değil, bir para birimi olarak görülmesi görüşünde.

Geçtiğimiz günlerde IRS, Bitcoin ile yapılan işlemlerin vergiye tâbi tutulacağını belirtmiş ve Bitcoin kullanıcıları bu haber ile birlikte oldukça şaşkına uğramışlardı. ABD’nin Bitcoin’i tanıması ve bununla ilgili düzenlemelere gitmesi bir bakıma sevindirici bir haber olsa da, Bitcoin’in vergilendirilmesi hususunda çoğu kullanıcı bu şekilde düşünmüyor. Eğer bu vergilendirme yürürlüğe konulursa, ABD’deki kullanıcılar Bitcoin işlemlerinden elde edecekleri kazançlarını ve kayıplarını hesaplamak zorunda kalacaklar.

Bitcoin’in vergilendirilmesi ile ilgili ise etrafta bir çok fikir beyan edilmekte. Bu fikirlerden biri de, Bitcoin’de kullanıcılar için değil, yatırımcılar için bir vergilendirmenin getirilmesi ile ilgili.

NYC Bitcoin Center kurucusu Nick Spanos da, Stockman’in dijital para birimlerine olan desteği için ona teşekkürlerini sundu. Daha önceki kampanyalarında da kullandığından anlaşıldığı üzere Stockman, Bitcoin’in avantajlarını önceden görmüş ve şu anda dijital para birimlerini desteklemekte.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x