Strike, Tether'i Entegre Ediyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Strike, Tether’i Entegre Ediyor

Bitcoin ödeme uygulaması Strike, Tether'i sistemine entegre ettiğini açıkladı.

strike

Bitcoin ödeme uygulaması Strike, Tether‘i sistemine entegre ettiğini açıkladı.

Tether CTO’su Paolo Ardoino verdiği bir demeçte, bu hareket USDT’nin ödeme alımı entegrasyonu ile Strike üzerinde aktif olacağını açıkladı.

Bitcoin Ödeme Firması Strike, Tether’in USDT’sini Sistemine Entegre Ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in Lightning Network’ü üzerine kurulu bir ödeme platformu olan Strike, dünyanın en büyük stablecoin’i olan Tether‘in USDT’sine destek ekledi.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, verdiği demeçte şu açıklamalarda bulundu:

“Platformda USDT’yi desteklemek için hangi blok zincirlerinin kullanılacağı kesinleşmemiş olsa da, en çok kullanılan zincirlerin bir karışımı olacak.”

Tether Ethereumun PoS Gecisini Destekliyor

Duyuru, Strike’ın uygulamasını daha önce ABD, Arjantin ve El Salvador’da bulunan 65 yeni ülkede kullanıma sunmasından iki gün sonra geldi. Uygulama, kullanıcıların Lightning Network’ü kullanarak anında Bitcoin göndermesine ve almasına olanak tanıyacak. Kullanıcılar ayrıca platform içinde ödeme gönderebilir ve Bitcoin satın alabilir.

Tether yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:

“Tether’in bir aracı olarak stabilcoin’i ile kullanıcılar, dijital varlıklarını hızlı bir şekilde fiat para birimine dönüştürme yeteneği kazanıyor ve daha önce benimsemeyi engelleyen likidite zorluklarının üstesinden geliyor. Bu kullanıcı dostu yaklaşım, Tether ve Strike’ın finansı demokratikleştirme ve kapsayıcılığı küresel ölçekte teşvik etme taahhüdüyle uyumludur.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x