Yükleniyor...

Strike, Visa Card Anlaşmasını Duyurdu

Lightning Network uygulaması Strike, kripto para ödemelerinin yapılabileceği yeni Visa Card duyurusunu yaptı.

Strike Visa Card Anlasmasini Duyurdu

Lightning Network uygulaması Strike, kripto para ödemelerinin yapılabileceği yeni Visa Card duyurusunu yaptı.

Kripto para hala tüm ülkelerde resmi olarak bir para birimi veya ödeme aracı olarak tanınmıyor. Ancak küresel ekonomide kripto parayı kullanan ülkeler ve uygulamalar çoğalıyor. Eğer El Salvador’da değilseniz ve Bitcoin ile ödeme yapamıyorsanız, Strike’ın Visa Card anlaşması gibi iş birliklerine ihtiyaç duyuluyor.

Strike, Visa Card ile Harcama Yapanlara Ödül Sunuyor

Lightning Network üzerine kurulu kripto ödeme uygulaması Strike, harcama ödülleri sunacak yeni bir Visa kartı duyurdu. Duyuruyu Twitter üzerinden yapan şirket, “Strike’ı her yere götürebileceklerini ve günlük harcamalarında ödüller kazanabileceklerini” söyledi.

Strike’ın açıklamalarına göre bu Visa anlaşmasıyla Bitcoin’de kolaylıkla ödeme yapmak, maaş almak, satın almak, transfer etmek veya almak mümkün olacak. Aynı zamanda, Apple Pay ve Google Pay gibi platformlarda ek ücret ödemeden alışveriş yapılabilecek.

Amerika merkezli finans şirketi Visa iş birliğiyle duyurulan yeni kart, kullanıcılara kripto ödemelerinde ödül kazanma imkanı sağlayacak. Yeni kart kullanıma ilk önce bekleme listesinde açılacak. Harcama yaparken anında ödül kazanılacağı belirtilse de ödülün miktarı şirket tarafından açıklanmadı.

Strike, Visa Card’dan elde edilen tüm kazançlar üzerinden yüzde 1’lik bir verginin açık kaynak ağının geliştirilmesine bağışlanacağını belirtiyor. Şirkete göre bu durum şu şekilde açıklanıyor:

“Paramızı ideolojimizin olduğu yere koymak, Lightning Network’te olduğu gibi Bitcoin’in benimsenmesini daha da hızlandıracak bir girişim”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner