Yükleniyor...

Stripe, Freelancer Çalışanlar için USDC Ödemelerini Desteklediğini Açıkladı

Ödeme devi Stripe, bugün yayınladığı duyuruya göre freelancer çalışanlar için USDC stablecoin ödemelerini etkinleştirdi.

stripe usdc

Ödeme devi Stripe, bugün yayınladığı duyuruya göre freelancer çalışanlar için USDC stablecoin ödemelerini etkinleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Circle kurucularından Jeremy Allaire, USDC’nin dünyanın dört bir yanındaki insanlara para göndermenin kapsayıcı bir yolu olduğunu ifade etti.

Stripe, USDC’yi Destekliyor

Finansal sisteme erişimi düşük olan ülkelerde serbest çalışanlar, ödeme almak konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor.

Bu sebeple Stripe’ın USDC desteği eklemesi, bu tip ülkelerde yaşayan freelancer’lar açısından büyük önem teşkil ediyor.

Stripe’a göre dünyada kabaca 4,4 milyar insan, şu anda USDC ile ödeme alma şansına sahip olabilir.

Circle’ın baş ürün sorumlusu Nikhil Chandhok, bunun USDC tarafından sağlanan son derece önemli bir kullanım örneği olduğunu ileri sürdü.

Kaliforniya merkezli şirketi, USDC ödemelerini Nisan ayında etkinleştirse de bu hizmet ilk etapta yalnızca belirli bir grup Twitter geliştiricisi için aktif haldeydi.

Bitcoi’in erken geliştiricilerinden Jeff Garzik, Stripe haberlerinin ardından stablecoin’lerin “tüketiciler için faydali bir kripto katili uygulaması” olduğunu söyledi.

Ödeme devi, kripto borsaları ve cüzdan sağlayıcıları gibi çeşitli kripto şirketlerinin ödeme altyapısını kullanmasına izin veriyor.

Şirket ilk olarak 2015 yılında Bitcoin desteği sağladı ve o dönem bunu gerçekleştiren ilk şirket oldu. Ancak bu özelliği 2018 yılında kaldırdı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x