Yükleniyor...

Şubat Ayı Bitcoin (BTC) İçin Önemli Bir Ay Olacak

Bitcoin (BTC), son aylarda olağanüstü bir ralli yaşadı ve Ekim başından bu yana %200'ün üzerinde artış gösterdi (büyük ralli ciddi balon korkularını tetiklemesine rağmen).

bitcoin btc 1

Bitcoin (BTC), son aylarda olağanüstü bir ralli yaşadı ve Ekim başından bu yana %200’ün üzerinde artış gösterdi (büyük ralli ciddi balon korkularını tetiklemesine rağmen).

Bitcoin fiyatlarındaki patlama, bu ayın başlarında Bitcoin’i Ocak 2020’deki yaklaşık 8.000 dolarlık fiyatından 40.000 doların üzerine çıkardı ve dünyadaki Bitcoin’lerin değeri Visa, Samsung ve Berkshire Hathaway’den daha değerli hale getirdi.

Şimdi, Bitcoin evangelisti Michael Saylor liderliğindeki büyük Bitcoin alıcısı MicroStrategy, Şubat ayının ilk haftasında diğer şirketlerin MicroStrategy’nin Bitcoin yatırım stratejisini kopyalamasına yardımcı olmak için tasarlanmış sanal bir “Bitcoin kurumsal strateji” zirvesine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Geçen yaz Bitcoin satın alma çılgınlığını başlattıktan sonra şu anda 1,1 milyar doların biraz üzerinde yaklaşık 70.000 BTC sahibi olan Microstrategy, 3 Şubat ve 4 Şubat tarihlerinde bu etkinliğe ev sahipliği yapıyor ve Saylor’a göre binlerce kişi etkinliğe katılmak için şimdiden kayıt yaptırmış halde.

MicroStrategy’nin bu hafta 300 Bitcoin daha satın aldığını açıkladıktan sonra CNBC’nin Power Lunch programında verdiği demeçte Saylor, “Şubat ayının ilk haftasında binlerce şirket yöneticisi, memuru, yöneticisi ve danışmanının bir araya geleceğini” söyledi:

“Hepsi Bitcoin’i bilançolarına veya PNL’lerine nasıl ekleyeceklerini bulmak istiyor. Başucu kitabımızı, tüm muhasebe rehberimizi, yasal rehberimizi ve aylar boyunca yaptığımız tüm işleri yayınlayacağız. Bunu halka açık bir şirket olarak yapmaya hazırız. Ve bunu daha kolay bir geçiş haline getirmek için haftalar veya aylar içinde milyonlarca dolar tasarruf etme düşüncesiyle herkesin kullanımına sunarak açık kaynak sağlayacağız.”

Katılımcıların tam listesi kamuoyuna açıklanmasa da, etkinlik kripto para borsaları Binance, Gemini ve Coinbase dahil olmak üzere Bitcoin endüstrisi devlerini içerecek şekilde ayarlandı. Mike Novogratz’ın kripto para birimi ile ilgili hizmetlere yatırım yapma ve geliştirme konusunda uzmanlaşmış Galaxy Digital şirketi gibi diğerleri, Bitcoin makro ve kurumsal strateji tartışmalarında yer alacak.

Açılış 3 Şubat’ta

Stone Ridge Asset Management’ın CEO’su Ross Stevens, çevrimiçi konferansı 3 Şubat Çarşamba günü Saylor ile birlikte açacak. Ekim ayında Forbes, Stone Ridge’in 115 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamıştı. Bitcoin trader’ları ve yatırımcıları, Bitcoin fiyatını yükseltebilecek manşetler için yaklaşan konferansı yakından izleyecekler.

San Francisco merkezli Bitcoin ve kripto para saklama hizmeti Bitbull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, şunları söyledi:

“Bu konferans Bitcoin’e olan ilgiyi daha da artırabilir ve bu anında fiyat kazanımları anlamına gelmese bile, kesinlikle olumlu, uzun vadeli bir etkiye sahip olacaktır.”

Bitcoin’in son dalgalanması, kripto para birimini Wall Street’in radarına soktu ancak artık Silikon Vadisi de kripto para birimine ilgi gösteriyor. Şu anda hem Twitter’ı hem de ödeme şirketi Square’i yöneten Jack Dorsey, Square’in geçen yıl 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıklayarak büyük bir heyecan yaratmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x