Yükleniyor...

Sunlot Holding, SaveGox Kampanyası ile Başarı Yakaladı: “Zararlar Karşılanıyor.”

Bildiğimiz üzere Mt.

Bildiğimiz üzere Mt.Gox’un çöküşü bir çok yatırımcıyı maddî açıdan etkiledi ve Bitcoin dünyasında büyük kayıplar yaşandı. Ancak daha önceki haftalarda “Mt.Gox’un Kapanışı Bir Kaçış mı?” yazımızda belirttiğimiz üzere bir grup yatırımcı SaveGox isimli bir kampanya başlattılar ve bu hafta bu kampanya ile büyük bir başarıya imza attılar.

Sunlot Holding tarafından başlatılan bu kampanyanın sloganı “Mt.Gox’u kapatmayın, onu rehabilite edin!” şeklindeydi. Burada, aslında bir çok yatırımcının, Mt.Gox’un kapatılması ile birlikte Bitcoinlerinin, dolayısıyla yatırımlarının geri dönüşünün asla mümkün olmayacağını düşünerek, böyle bir adım attığını görebiliyoruz.

Dün gerçekleşen davada, Sunlot Holding ve Mt.Gox için düşünülen planların ilk adımı onaylandı. Bu adıma göre, iflas başvurusu yapan Mt.Gox exchange sitesi Sunlot Holding tarafından alınacak ve 127 bin Mt.Gox alacaklısının zararları karşılanacak. Bu Mt.Gox zedelerin toplam alacakları Mt.Gox’un varlıklarından karşılanacak ve karşılanacak zarar Sunlot Holding’in 16.5%’luk hissesine denk geliyor. Kullanıcılar bu şekilde Sunlot Holding’in hisselerinden kaynaklanan temettülerden de faydalanabilecekler.

Sunlot Holding, başlattıkları kampanya ile mükemmel bir başarıya imza atarlarken, Mt.Gox faciasında büyük kayıp yaşayan kişilerin zararlarını geri döndürebileceklerini düşünüyorlar. Sunlot Holding yetkilileri, Bitcoin komünitesinde Mt.Gox’un tekrar yükselişe geçmesi için oldukça çaba sarfedeceklerini ve bu yüzden Mt.Gox’un yeniden kodlayarak oldukça güvenli bir exchange olacağını belirttiler.

Yapılan yeni seçimlerde de Sunlot Holding finansal ortağı Brock Pierce’ın Bitcoin Foundation Yönetim Kurulunda olduğunu belirtmemiz gerekir.

Öne çıkarılan görsel, cointelegraph’tan alınmıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner