Yükleniyor...

Süper Zengin Coinbase CEO’su Servetinin Çoğunu Bağışlama Sözü Verdi!

500'den fazla çalışanı bulunan ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase CEO'su Brian Armstrong, servetinin çoğunu bağışlama sözü verdi.

Coinbase Brian Armstrong

500’den fazla çalışanı bulunan ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong, servetinin çoğunu bağışlama sözü verdi. Böylece Armstrong, servetini hayırseverlik ya da başka sebeplerle bağışlama sözü veren süper zengin kişiler arasına katılmış oldu.

Zenginlerin servetlerini iyi sebepler için bağışlamaya teşvik etmek amacıyla Bill Gates ve Warren Buffet tarafından kurulan The Giving Pledge’in internet sitesinde yayınlanan bir blog gönderisinde Armstrong şunları söyledi:

Belirli bir zenginlik seviyesine geldiğinizde kendinize harcama yapmanın yararı çok az. Kendime daha fazla harcama yapmaktan öte eğitimin iyileştirilmesi, daha fazla eşit şartlar oluşturmak ve ekonomik özgürlüğü artırılması gibi dünyada daha fazla insanın fikirlerinin filizlenmesine yardımcı olmakla ilgileniyor.

Konuyla ilgili olarak Twitter hesabından bir tweet atan Armstrong şöyle yazdı:

Hayırseverlik yoluyla en fazla etkiyi nasıl yaratacağımı keşfetme yolculuğumun hala en başındayım. Bugün bu yolculuğun bir parçası olarak Giving Pledge’e katılmaktan dolayı gurur duyuyorum.

The Giving Pledge oluşumu, dünyanın en zengin kişilerini ve ailelerini servetlerinin yarısından fazlasını hayırseverliğe adamaya davet ediyor. Oluşum kendini toplumun en acil sorunlarını ele almaya yardım etmeyi hedefleyen bir çaba olarak tanımlıyor.

The Giving Pledge’in üyeleri arasında kurucuları Bill Gates ve Warren Buffet’tan Elon Musk’a Richard Branson’dan David Rockefeller’a ve Michael Bloomberg’e kadar 187 süper zengin yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x