Yükleniyor...

Sushi, Gelecek Ay NFT Marketplace’i Shoyu’yu Başlatacak

Popüler SushiSwap protokolünü destekleyen bir grup geliştirici, Shoyu adlı yeni bir NFT marketplace'i için yeni akıllı sözleşmeler meydana getirdi.

sushi

Popüler SushiSwap protokolünü destekleyen bir grup geliştirici, Shoyu adlı yeni bir NFT marketplace’i için yeni akıllı sözleşmeler meydana getirdi.

Platform, xSushi sahiplerine kazanç sağlayacak ve NFT işlemleri için gas fee’lerini optimize edecek.

Geliştiriciler Shoyu Lansmanını Planlıyor

Sushi, Shoyu isimli yeni bir NFT Marketplace hazırlıklarına başlamış durumda.

Projenin arkasındaki lider geliştirici LevX, Çarşamba günü Sushi’nin forumunda platform hakkında bir güncelleme yayınladı. Ekip protokolün tasarımının tamamlandığını ancak altyapı ile ilgili konularda hala yapılacak çeşitli işler olduğunu kaydetti. LevX ayrıca çeşitli özellikler, ücret yapısı ve Ethereum (ETH) sorununa dair geliştirilen çözümün de ayrıntılarını paylaştı.

Sözleşmeler şu anda denetlenmiyor. Ancak ekip Peckshield, Mixbytes ve Zokyo’dan güvenlik kontrolleri yapmasını planladı. LevX dışında, koda katkıda bulunan diğer isimler Future Fund, Ayoki, Evan Keast, Zach Noble ve Omakase Bar’dır.

NFT platformu için teklif ilk olarak Mart ayında gündeme getirildi. Topluluk, Japonca soya sosu anlamına gelen “Shoyu” adını oylama yoluyla seçtiler.

Shoyu, dijital bir koleksiyon pazarı ve Axie Infinity ve Decentraland gibi oyunlara benzer bir 3D metaverse başlatmayı planlıyor.

Platform, Solidity tabanlı çok zincirli bir ekosistemde Ethereum ve diğer blockchain’lerden NFT’leri destekleyecek. Ayrıca, SUSHI sahiplerinin protokolün ürettiği ücretlerin bir kısmını kazanmalarını sağlayacak. Sushi forumunda yayınlanan planlara göre, her işlemin %2,5’i xSUSHI sahiplerine gidecek.

Shoyu’nun Ağustos ayının ortalarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ayrıca Kasım 2021’de ve Ocak 2022’de de daha fazla güncelleme gelmesi planlar arasında. Ekip, arayüz için “Japon duyarlılığı ve estetiği” üzerinde çalışıyor.

Shoyu’nun sözleşmeleri gas fee’leri optimize etmek için yerleşik bir değişim işleviyle birlikte gelecek. Zincir dışı bir yaklaşım benimseyerek, Ethereum’daki NFT’ler için zincir içi tekliflerin sayısı azaltılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner