Yükleniyor...

Sushiswap Kan Ağlıyor: SUSHI 1 Doların Altına Düştü

Uniswap çatalının yerel token'ı olan SushiSwap (SUSHI), Binance'de listelendiğinden bu yana ilk kez 1 doların altına düştü.

Sushiswap Kan Agliyor SUSHI 1 Dolarin Altina Dustu

Uniswap çatalının yerel token’ı olan SushiSwap (SUSHI), Binance’de listelendiğinden bu yana ilk kez 1 doların altına düştü. Gıdalardan ilham alan DeFi token’ı, 1 Eylül’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 15,97 dolardan; şu anda neredeyse yüzde 94 oranında düştü.

Bir Gecede Başarı Hikayesi

SushiSwap, Ağustos ayının sonlarında piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra,
gizemli yaratıcısı Chef Nomi’nin sebep olduğu olaylar sebebiyle kripto para birimi
endüstrisinde çalkantılara sebep olmuştu.

Lansmanının üzerinden sadece 1 hafta geçmiş olmasına rağmen Sushiswap, VC tarafından finanse edilen Uniswap’tan güç alıp kendi topluluğunu güçlendirmeye çalışıyordu.

Daha önce bildirdiğimiz üzere, Sushiswap’ın SUSHI token’ının geliştiricisi anonim isimli Chef Nomi, SUSHI token’larının büyük kısmını çekmiş ve Ethereum’a transfer etmişti. Olayın üzerine gözde token, 5 Eylül tarihinde bir günde %75’in üzerine düşüş gösterdi.

SUSHI, ertesi gün FTX CEO’su Sam Bankman-Fred’in protokolün kontrolüne
geçmesiyle bir rahatlama yaşadı ve ardından toparlanma geldi. Protokol sonraki hafta Uniswap’teki başarılı vampir madenciliği saldırısı nedeniyle; 1,4 milyar dolar değerinde kilitli toplam değer (TVL) ile en büyük DEX olarak adını yazdırdı.

Yine de, token önceki en yüksek seviyelerine pek de yakın sayılmazdı. Anonim geliştirici Chef Nomi’nin pişmanlığı 11 Eylül’de yüzde 50’lk bir ralliye neden oldu ancak bu ralli sürdürülebilir değildi. Uniswap daha sonra UNI tokenı’nın 17 Eylül’deki sürpriz airdropuyla tüm dikkatleri yeniden üzerine çekti.

Ne Kadar Yükseğe Çıkarsanız O Kadar Sert Düşersiniz

sushiswap
DeF Pulse tarafından sağlanan verilere göre, SushiSwap’ın TVL’si (kilitli toplam değer) 4 Ekim’de 325,7 milyon dolara geriledi ve 12 Eylül’deki zirvesinden yüzde 77 oranında düştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner