Yükleniyor...

SushiSwap (SUSHI) Fiyatı Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Son günlerin favori kripto para birimlerinden birisi de hiç kuşkusuz SushiSwap (SUSHI).

sushiswap sushi rekor ustune rekor kiriyor

Son günlerin favori kripto para birimlerinden birisi de hiç kuşkusuz SushiSwap (SUSHI). İsmiyle ve %1500’ü aşan değer artışıyla tüm dikkatleri üzerine çeken kripto para birimi son 24 saatte de yaklaşık %145 oranında değer kazanarak yatırımcısını memnun etti.

SUSHI için Ethereum’un en son çılgınlığı diyebiliriz. Yerel yönetim token’ı SushiSwap (SUSHI) geçtiğimiz hafta sonu piyasaya sürüldükten sonra güçlü bir düşüş yaşadı, ancak o zamandan bu yana ciddi bir geri dönüş yaşadı. SUSHI, sadece 2-3 gün önce 0.70 dolara düştüğünden beri, değerini oldukça arttırdı.

Kripto para yazının yazıldığı 10.39 dolardan işlem görüyordu. Bu hareketin önemli bir kısmı, madeni paranın daha önce DeFi coinlerini listelemesiyle bilinen önde gelen merkezi bir borsa olan FTX’te listelendikten sonra geldi. Bu listelenme kripto paranın fiyatını uçuran etmen oldu.

SushiSwap Nedir?

SushiSwap, #SUSHI token’ı ile #Uniswap’in bir evrimi olduğunu iddia ediyor. SushiSwap protokolü, popüler AMM modeline gelir paylaşımı ve ağ efektleri getirerek ağ katılımcıları için teşvikleri daha iyi hizalamasıyla biliniyor. Ethereum tabanlı protokol, hızla en önemli Ethereum uygulaması ve merkezi olmayan değişim haline gelen Unsiwap’e topluluk ve yönetişim teşvikleri eklemeye odaklanıyor. Proje şu sözlerle tanımlanıyor:

“Bununla, SushiSwap’i Uniswap protokol tasarımında bir sonraki adım olarak tasarladık: bir evrim. SushiSwap ekibi, bu çatalın amacına ilişkin olarak, Uniswap’in zarif temel tasarımını alarak, protokolün tasarımını iyileştirmeye yardımcı olduğuna ve ilgili aktörlere daha fazla fayda sağladığına inandığımız topluluk odaklı özellikler ekledik.”

SUSHI’nin Uniswap’ı geride bırakacağına dair görüşler de mevcut. SushiSwap’in Uniswap’ı geride bıraktığı bir dünyada, SUSHI coin’e tahakkuk edecek çok değer var. NewsBTC hesaplamalarına göre, SushiSwap Uniswap’in mevcut hacminin %100’ünü alırsa, SUSHI sahiplerine her gün yaklaşık 350 bin dolar değerinde temettü (Temettü: Şirketin dönem içinde elde ettikleri kârdan mevcut ortakların pay alma hakkıdır) gönderilecekti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x