Yükleniyor...

SushiSwap (SUSHI) Protokolünden 830 Milyon Dolarlık Likidite Taşınıyor

Popüler DeFi (merkeziyetsiz finans) protokolü Sushiswap için likidite geçişi devam ediyor

sushiswap sushi protokolunden 830 milyon dolarlik likidite tasiniyor 1

Popüler DeFi (merkeziyetsiz finans) protokolü Sushiswap için likidite geçişi devam ediyor. İlk havuz başarıyla taşındı. Geçtiğimiz hafta tüm dikkatleri üzerine çeken Uniswap çatalı Sushiswap’ın kilitli likiditesi taşınıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DeFi izleme kaynağı Zippo’ya göre, Uniswap’tan Sushiswap’e taşınacak olan protokolde kilitli yaklaşık 830 milyon dolar var. Operasyona FTX’in CEO’su öncülük ediyor.

Uniswap’tan Ayrılan Likidite

Sushiswap, Uniswap’in bir çatalı olarak karşımıza çıkıyor ve bir yönetişim token’ı olarak piyasayı yönlendiriyor.

Son birkaç gün boyunca baş geliştirici anonim Chef Nomi tarafından yönetilen proje büyük zorluklar gördü, pazarın tüm geliştiricileri fonlarını terk etti ve fiyatı %50’ye kadar düşürdü.

Topluluk tarafından bu tarz bir girişim bir ‘çıkış dolandırıcılığı’ olarak kınandı ve böylece projenin yönetici kontrolü FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’e devredildi.

CEO’nun yaptığı ilk şeylerden biri, proje için genel bir planı onaylamak ve merkeziyetsiz yönetim ve daha fazla güvenlik sağlamak için, kontrolü bir grup insan tarafından kontrol edilen bir multisig cüzdanına aktarmaktı. Bu çoklu imzalı cüzdanın sahipleri topluluk tarafından oylandı.

Şimdi protokol, içinde kilitli olan likiditeyi Uniswap’ten uzaklaştırıyor. Adam Cochran, ilk Sushiswap havuz geçişinin (CRV) halihazırda tamamlandığını doğruladı.

Nasıl Çalışır?

Likidite sağlayıcılarını (LP’ler) kolaylaştırmak için Sushiswap, mevcut Uniswap likidite token’larını protokole dahil etmelerine izin verdi. Bu şekilde, LP’ler tokenlerini Uniswap’a koyabilir, UNI-V2 likidite tokenlerini alabilir ve bunları büyük APY için Sushiswap’a yerleştirebilir.

Ancak projenin ikinci aşaması, bu likiditenin Uniswap’ten uzaklaştığını ve doğrudan Sushiswap’e aktarıldığını gösteriyor.

FTX CEO’su tarafından onaylandığı üzere, geçiş sözleşmeleri kapsamlı bir şekilde denetlendi ve herhangi bir kritik hata içermiyor.

Ayrışma Sonrası Diğer Teşvikler

Sam Bankman-Fried, göçten sonra likidite sağlamaya devam eden kişilere 1 milyon SUSHI token’ı verecek.

Plan, bu token’ları paylaştıkları likiditenin toplam USD değerine göre eşit olarak dağıtmaktır.

Ek olarak, geliştirme fonundan ek 1 milyon SUSHI kullanmak ve ödülleri toplamda 2 milyon SUSHI’ye çıkarmak için bir topluluk teklifi de bulunmaktadır.

Her şey tamamlandıktan sonra, likidite SushiSwap’te kalacak ve kullanıcılar alım satım çiftleri eklemeye başlayabilecekler.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x