Yükleniyor...

SushiSwap, UniSwap’ı Geride Bıraktı!

SushiSwap, likidite geçişini tamamladı ve şu anda 1,3 milyar dolardan fazla kilitlenmiş toplam değeri bulunuyor.

sushiswap uniswap i geride birakti

SushiSwap, likidite geçişini tamamladı ve şu anda 1,3 milyar dolardan fazla kilitlenmiş toplam değeri bulunuyor. UniSwap ise yaklaşık 400 milyon dolar ile geride kaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SushiSwap, likiditesini UniSwap’ten başarıyla uzaklaştırdı ve mevcut rakamlar ilginç. Veriler, UniSwap’in sadece 400 milyon dolara sahip olduğu, SushiSwap’te ise şu anda yaklaşık 1,3 milyar dolar likidite olduğunu gösteriyor.

SushiSwap Geçişi Tamamladı

DeFi alanına fırtınalı bir giriş yapan UniSwap çatalı SushiSwap, likidite geçişini başarıyla tamamladı. Protokol şu anda kendi başına çalışıyor. Süreç birkaç saat sürdü ve popüler kripto para birimi türevleri platformu FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından yönetildi.

SushiSwap’in kullanıcı arayüzü de yeni site dün itibariyle çalıştığı için hazır. Daha yakından bakıldığında, bir UniSwap’in farklı renklerdeki kopyala / yapıştır hali gibi görünüyor. Tabii ki böyle bir şey çatallanmış bir protokolden beklenmelidir.

Sushiswap.vision’a göre, protokoldeki toplam likidite şu anda 1,34 milyar dolar civarında dururken, UniSwap şu anda yaklaşık 400 milyon dolarlık likiditeye sahip. Elbette, UniSwap’in hacmi olarak dikkate alınması gereken tek ölçüm bu değil, ayrıca genel token sayısı, yakın zamanda piyasaya sürülen fork’unkinden kilometrelerce uzakta. Pek çok endüstri uzmanı, teşvikler sona erer ermez likiditenin SushiSwap’ten çekileceğini düşünüyor.

2 Milyon SUSHI Dağıtılacak

Dikkate alınması gereken bir diğer husus, 2 milyon SUSHI token’ının airdrop’u. Dün bildirdiği gibi bu token’lar geçiş döneminde tutulan kişilere dağıtılacak. Likidite geçişi konusunda yorum yapan popüler DeFi protokolü Yearn Finance’in kurucusu Andre Cronje oldu:

“Bu yarışta bir atım yok ama doğru verileri seviyorum. SushiSwap’in TVL’yi UniSwap’tan aldığı anlatı tamamen yanlıştır. UniSwap TVL öncesi / sonrası değişmeden kaldı. SushiSwap, likidite çekirgelerini yanlarına aldı. Sadece likidite çekirgeleri kazanır.”

Yine de, Sushiswa’nın çok daha büyük TVL’ye sahip bir rakip yaratmak için UniSwap likiditesinden uzaklaştığı ifade ediliyor. Cronje, “teşvikler sona erene kadar verileri beklemenin önemli olduğunu söyledi. Ona göre şu anda “başarı” sübvanse ediliyor. Likiditenin sadakati yok.

Bilindiği üzere SUSHI, iki haftadan daha kısa bir süre önce çatal olarak ‘Chef Nomi’ tarafından yaratılan, kısa ömrü boyunca kripto para topluluğunda oldukça heyecan uyandıran merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki yeni projelerden biridir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x