Yükleniyor...

Suudi Arabistan, Kripto Para Çalışmalarını Hızlandırıyor

Suudi Arabistan Merkez Bankası (SAMA), dijital varlık programlarının yönetilmesi için atama gerçekleştirdi.

Suudi Arabistan Kripto Para Calismalarini Hizlandiriyor

Suudi Arabistan Merkez Bankası (SAMA), dijital varlık programlarının yönetilmesi için atama gerçekleştirdi.

Merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC) ilk deneyen ülkelerden biri olan Suudi Arabistan, kripto sektöründe temkinli adımlar atıyor. SAMA, komşu Birleşik Arap Emirlikleri’nin küresel bir kripto merkezi olarak gelişmeye başlamasının ardından, kripto sektörü için daha resmi kurallar hazırlama konusunda hızını artırıyor.

Suudi Arabistan, Kripto Para Gelişimi İçin Atama Yaptı

suudi arabistan merkez bankasi

Suudi Arabistan Merkez Bankası (SAMA), dijital varlık programlarını yönetmesi için Mohsen AlZahrani‘yi kripto şefi olarak atadı.

Bloomberg‘te yer alan habere göre, danışmanlık şirketi Accenture’da eski bir genel müdür olan AlZahrani, Merkez Bankası’nın kalkınma ve teknolojiden sorumlu başkan yardımcısı Ziad Al Yousef’e rapor verdiğini ve konunun özel olduğu için açıklanmamasını istediğini belirtti. Riyad’da dünyanın en büyük kripto şirketlerinden bazılarıyla gelecekteki düzenlemelerle ilgilenen bir ekibin parçası olduklarını söylediler.

Suudi Arabistan, Orta Doğu’daki en büyük ekonomiye sahip olması nedeniyle bölgede faaliyet gösteren kilit bir pazar haline geliyor. Binance Holdings Ltd. de dahil olmak üzere sektörün büyük oyuncularından bazıları, mevcut kısıtlamalar gevşetilirse krallığı kullanılmayan büyük bir pazar olarak tanımlayarak harekete geçebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner