Yükleniyor...

SVB Çöküşü, NFT İşlem Hacimlerini Düşürdü

Silicon Valley Bank (SVB) çöktükten sonraki gün, aktif NFT alım satım hacmi Kasım 2021’den bu yana en düşük noktaya geldi.

siliconvalley

Silicon Valley Bank (SVB) çöktükten sonraki gün, aktif NFT alım satım hacmi Kasım 2021’den bu yana en düşük noktaya geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Silicon Valley Bank‘ın çöküşü kripto para dünyasında geniş yankı buldu. Bununla birlikte Silicon Valley Bank’ın çöküşü kripto dünyasının en gözde ürünlerinden olan NFT hacmini de etkiledi.

Silicon Valley Bank’in Çöküşü NFT Ticareti Hacmini Olumsuz Etkiledi

Geçtiğimiz Cumartesi, Federal Deposit Insurance Corp.’un Silicon Valley Bank‘e el koymasının ardından DappRadar verileri NFT ticaretinin düşüşünü gösterdi. DappRadar’a göre yalnızca 12.000 aktif NFT yatırımcısı aktif olarak işlem gerçekleştiriyordu. Bu sayı da Kasım 2021’den beri görülmemişti.

DappRadar, mart ayının başından bu yana NFT işlem hacminin yüzde 51 düştüğünü ve satışların da yaklaşık olarak yüzde 16 düştüğünü söylüyor.

NFT kacamaklari

Bununla birlikte, NFT’lerin tüm koleksiyonları aynı şekilde etkilenmedi. Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks dahil olmak üzere NFT yayıncısı Yuga Labs’ın projeleri, taban fiyatlarında Cumartesi günü az bir düşüş görüldü. Buna karşın taban fiyatları hızla toparlandı.

Bir Twitter kullanıcısı CryptoPunks’ı USDC ile karşılaştırdı ve Silicon Valley Bank’ın çöküşünden sonra ABD dolarına peg’ini kaybeden stablecoin’den daha istikrarlı olduğunu iddia etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x