Yükleniyor...
Sponsored

SWIFT, Chainlink ile Ortaklık Kurduğunu Açıkladı

SWIFT, Chainlink ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

swift 1

SWIFT, Chainlink ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SWIFT’in strateji direktörü, kurumsal yatırımcıların kriptoya olan ilgisinin inkar edilemeyecek boyutta olduğunu dile getirdi.

Uluslararası ödemelere izin veren bankalar arası mesajlaşma sistemi SWIFT, bir zincirler arası birlikte çalışabilirlik protokolü (CCIP) üzerinde kripto veri sağlayıcısı Chainlink ile birlikte çalışıyor.

CCIP, SWIFT mesajlarının zincir üstü token transferi talimatı vermesini sağlayarak, bankalar arası ağın tüm blockchain ortamlarına iletişim kurabilmesine olanak sağlayacaktır.

Chainlink kurucularından Sergey Nazarov, Çarşamba gübü katıldığı New York City’deki SmartCon 2022 konferansında, bunun dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) blockchain’lerinin benimsenmesini hızlandırmaya ve sermaye piyasalarındaki çeşitli kurumlara fayda sağlamaya yardımcı olacağını ifade etti.

SWIFT’in Strateji Direktörü Jonathan Ehrenfeld Solé, CCIP üzerinde Chainlink ile birlikte çalışılmasının başarılı olacağını dile getirdi. Sole, buna sebep olarak da kurumsal yatırımcıların kriptoya olan inkar edilemez ilgisinin olduğunu söyledi.

Solé, geleneksel finans (TradFi) aktörlerinin, farklı varlık sınıflarını birbirine bağlayabilen tek bir ağ üzerinde hem dijital hem de geleneksel varlıklara erişmek istediğini dile getirdi.

Chainlink ve SWIFT arasındaki zincirler arası birlikte çalışılabilirlik ortaklığı, TradFi kurumları için geleneksel ve dijital varlıklar arasındaki boşluğun kapatılmasına olanak sağlayacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x