SWIFT, Ripple Blockchain Ağına Katılmayacağını Açıkladı! • Coinkolik
Yükleniyor...

SWIFT, Ripple Blockchain Ağına Katılmayacağını Açıkladı!

RippleNet ve Dünya Çapında Bankalar Arası Mali Telekomünikasyon Derneği'nin (SWIFT) birbirine entegre çalışacağıyla ilgili birçok spekülasyon söz konusu.

SWIFT Ripple Blockchain

RippleNet ve Dünya Çapında Bankalar Arası Mali Telekomünikasyon Derneği’nin (SWIFT) birbirine entegre çalışacağıyla ilgili birçok spekülasyon söz konusu. Bu spekülasyonlar Ripple’ın (XRP) ikinci en büyük kripto para birimi olmasını sağlayabilir.

Entegrasyonla birlikte XRP kullanmayan bir kurumsal Blockchain ürünü olan RippleNet’in gelecekte XRP ile entegre Ripple ürünlerini kullanacağı ve bunun için SWIFT’in inka edileceği iddiaları ortaya atıldı. Bu iddialar sonrası XRP güçlü bir şekilde yükselişe geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Söylentileri körükleyen bir diğer şey ise SWIFT’nin bu ay sınır ötesi para transferleri için yeni bir standartını SWIFT küresel ödeme inovasyonunu (GPI) başlatacağını duyurmasıydı. GPI ile tüm ödeme işlemlerini kapsayacak şekilde 200 ülkedeki ağ üzerindeki 11.000 banka için güncelleme yapılacak. Söylentilere göre güncelleme sonrası yaklaşık 4 bin banka Ripple ürünlerine erişebilecek. Ancak, tüm bu iddialar SWIFT tarafından reddedildi.

SWIFT İddiaları Reddeti

Kırk yılı aşkın bir süre önce kurulan SWIFT’den bir yetkili Finance Magnates’a açıklama yaptı ve güncellemenin RippleNet ile ilgili uzaktan yakından ilgisi olmadığını dile getirdi:

Bu söylentilerin nereden geldiğinden emin değilim ama yaklaşan standart yükseltmesi RippleNet ile kesinlikle alakalı değil.

SWIFT’in son güncelleme planlaması spekülasyonları ateşlemişti. Geçmişte bu ateşi körükleyen birçok gelişme de yaşandı. Örneğin, geçen yılın Nisan ayında Ripple eski bir SWIFT yöneticisini işe aldı.

Spekülasyon gerçekleşmiş olsaydı potansiyel olarak SWIFT’in işlem hızları açısından büyük bir gelişme yaşanabilirdi. RippleNet, “ödemeleri verimli bir şekilde yönlendirebildiğini ve anlık gönderimleri saniyeler içinde işlemek için kullanabileceğini” iddia ederken, SWIFT, SWIFT GPI ile ödemelerinin yalnızca yüzde 50’sinin yarım saat içinde kredilendiğini söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x