Yükleniyor...
Sponsored

SWIFT Sistemi, Blockchain’i Test Etmeye Başladı

SWIFT sistemi, blockchain teknolojisini test etmeye başladı.

swift

SWIFT sistemi, blockchain teknolojisini test etmeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Topluluğu (SWIFT), fintech şirketi Symbiont Inc ile birlikte blockchain teknolojisi için pilot uygulama başlattı.

SWIFT, Blockhain Teknolojisini Test Ediyor

Uluslararası finansal kurumlar tarafından talimatları iletme amacıyla kullanılan SWIFT sistemi, verimliliği artırmak için blockchain teknolojisinden faydalanmak istiyor.

Sistem, 200’den fazla ülke ve bölgede 11.000 şirket arasında güvenli mesajlaşmayı sağlayarak trilyonlarca dolarlık işlemin gerçekleşmesini sağlıyor. Operasyon, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından son derece popüler oldu. ABD ve Avrupalı ülkeler, Rus bankalarını SWIFT sisteminden çıkararak, ülkenin küresel finansal işlemleri için problem meydana getirdi.

SWIFT’in açıklamasında Symbiont’un Assembly adlı teknoloji platformunun kullanılarak kurumsal eylemlerin otomatikleştirileceği bilgisi paylaşıldı.

Bu çabanın bir parçası olarak SWIFT mesajlarından gelen kurumsal eylem verileri, SWIFT aracı tarafından çevrilerek Symbiont’un blockchain’ine yüklenecek. Symbiont’un akıllı sözleşme teknolojisi, daha sonra katılımcılar arasında paylaşılan bilgileri karşılaştırarak, çelişkileri ve tutarsızlıkları belirleyecek.

Pilot uygulama bu ay seçkin bir katılımcı grubuyla yapılacak. Testlerin başarılı olması halinde SWIFT, teknolojiyi daha fazla kurumsal etkinliği kapsayacak bir biçimde genişletmeyi planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x