Anasayfa Blockchain SymVerse Blok Zincirini Hızlandırabilir

SymVerse Blok Zincirini Hızlandırabilir

Yerel bir haber ajansına göre, Kore merkezli bir blockchain şirketi olan SymVerse, blok zincirinde devrim yaratmak amacıyla yeni bir proje geliştiriyor. Bu projede başarı sağlanırsa blok ağlarında ki işlemler çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşebilecek.

Bu yılın başında kurulan bu şirket, Kasım ayında bir etkinlik düzenlemiş ve etkinliğe birçok teknoloji ve blok zinciri firması davet edilmişti. SymVerse CEO’su Choi Soo-hyuk ise yaptığı açıklamada: “Şirketimiz merkezi olmayan ağlar üzerine uzun süredir çalışıyor. Oluşturduğumuz yeni ağ, daha yüksek hız ve fonksiyon vadediyor. Gerekli testler ise şirket çalışanlarımız tarafından devam ediyor.”

Şirketin yayınladığı rapora göre, bu ağ işlemleri daha da hızlandırabilir. Blok zinciri süreçlerinin işlem hızı ağda ki yoğunluğa göre çok yavaşlıyor ve bu teknolojinin önünde ki engel olarak gösteriliyor. Eğer şirket vadettiği gibi bu ağda gerçekleştirdiğini blok zinciri ağına taşıyabilirse, teknoloji alanında devrim yapmış olacak.

Platform ayrıca, Accounts SymID olarak bilinen ilginç bir uygulamanın geliştiricisi. Bu uygulamada benzersiz bir tanımlama sistemi kullanılarak yeni hesaplar oluşturulabiliyor ve bu hesaplar arasında ki iletişimde de herhangi bir aksaklık meydana gelmiyor.

SymVerse ağı, uygulamayı denemek isteyen 30 şirketten başvuru aldı. Bu şirketler arasında ise Kore’de lider ofis malzemeleri üreticisine teknolojik destek sağlayan Hancon Secure’da bulunuyor. Yine video içerik oluşturucularına kripto para kazanmaları için bir platform kuran Chainflix’de yer alıyor.

Bazı yatırımcılar ise şirketi tebrik etmek için çeşitli hediyeler gönderdi. Projenin sağlam temellere dayanmasında ki en önemli sebep ise projenin danışmanının 2011 Nobel Ekonomi Ödülü alan Thomas Sargent olması.

Yapılan bu projenin ise 2019’un ilk çeyreğinde başlaması bekleniyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları