Yükleniyor...

Synthetix Kurucusu, Token Arzını Sınırlandırmayı Önerdi

DeFi platformu Synthetix'in kurucusu Kain Warwick, yönetim kurulu kararında token arzını 300 milyonda sınırlandırmayı önerdi.

Synthetix Kurucusu Token Tedarikini Sinirlandirmayi Onerdi

DeFi platformu Synthetix‘in kurucusu Kain Warwick, yönetim kurulu kararında token arzını 300 milyonda sınırlandırmayı önerdi. Warwick ayrıca enflasyonist modelin Synthetix ekosisteminin yeniden başlatılmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Synthetix Kurucusu, Teklifinde Arzı 300 Milyonda Sınırlandırmayı Önerdi

Popüler merkeziyetsiz platformu Synthetix‘in kurucusu, protokol daha yeni ürünlerden gelir elde ettiği için yerel SNX tokenlerinin arzını sabit 300 milyon ile sınırlandırmayı önerdi.

Synthetix‘in kurucusu Kain Warwick teklifinde, protokolün artık atom takası ve kalıcı ürünlerinden “anlamlı” getiriler elde etmesinin ilk şartının enflasyonist arz olduğunu söyledi.

Warwick, yaptığı açıklamada şunları dedi:

“Enflasyon ağı yeniden başlatmak için tasarlandı ve bunu son derece etkili bir şekilde yaptı. Çok akılda kalan 300 milyonluk sınırdan sadece birkaç hafta uzakta olmamız, bu değişikliği şimdi yapmak için yeterli bir sebep”

Ethereum tabanlı bir değişim ve sentetik varlık platformu olan Synthetix, ilk DeFi uygulamalarından biridir. Sentetik jetonların basımı ve yaratılması alanlarında hizmetler sunar.

Sentetik varlıklar, SNX kullanarak teminat alan ve buna karşı sentetik bir varlık basan likidite havuzları için Synthetix’e yatırdıkları SNX hacmi üzerinden ödüller kazanan kullanıcılar tarafından oluşturulur.

Ancak Warwick, SNX’in sürekli olarak oluşturulması ve platform kullanıcılarına verilmesinin satış baskısı yarattığına da dikkat çekti.

Warwick sözlerine şunları da ekledi:

“Bir yandan enflasyon, ağın sahipliğini hisse sahiplerine yeniden dağıtır, ancak aynı zamanda zaman içinde SNX başına dolar cinsinden ücret getirisini (sUSD olarak ödenir) azaltır. Bununla ilgili sorun ise, SNX tokeninin fiyatı üzerinde sürekli aşağı yönlü baskı oluşturmasıdır”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner