Yükleniyor...

Tahmin Piyasası İçin Yeni Bir DeFi Konsepti: Polars

ICO çılgınlığı, kripto para  yatırımcılarına projelerin yol haritalarını gerçekleştirme konularındaki başarılarını kontrol etmeyi öğretti.

polars

ICO çılgınlığı, kripto para  yatırımcılarına projelerin yol haritalarını gerçekleştirme konularındaki başarılarını kontrol etmeyi öğretti. Önemli bir sebep olmadığı sürece projeler bu hedeflerini gerçekleştirmiyor ise birşeyler yolunda gitmiyor demektir. Bütün hedefler proje için bir kilometre taşı görevi görmez.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse beta testini başlatmak bir proje için oldukça önemli bir başlangıç noktasıdır. Polars ekibi beta testini vaktinde başarılı bir şekilde başlattı bu iyi bir proje yönetiminin ilk işaretidir. Bu arada siz de Polars’ın beta testine katılıp birçok ödül kazanabilirsiniz. Beta testinin platformun tüm temel işlevlerini tanımaya ve bu işlevleri rafine hale getirmek için ne kadarlık ek bir çalışma gerektiğini gözler önüne koyan bir süreç olduğunu unutmamak gerek.

Polars üstünden devam etmek gerekirse göze çarpan ilk şey beta testine katılan kişi sayısıdır. Şu an Polars’ın beta testinde 25.000 kişiden fazla katılımcı bulunmaktadır. Bu bize Polars’ın yatırımcılar tarafından  büyük bir ilgiyle karşılandığını ve ICO hype’ına yakalanan diğer projelerin aksine hem yatırımcıya hem de DeFi sektörüne fayda sağlamayı amaçlayan bir proje olduğunu gösterir. Tüm bunların ardından ortaya şu soru çıkıyor Polars projesinin amacı nedir? Hadi gelin hep birlikte buna bir göz atalım.

Kısaca özetlemek gerekirse Polars DeFi sektöründe düşük likidite problemine bir çözüm sunmayı hedefleyen bir proje. Peki bu amaca nasıl ulaşmayı düşünüyoruz? Komisyon dağıtım mekanizmasını ile birlikte Yield Farming sistemi entegre ederek bu likidite problemine bir çözüm sunacağız. Polar token’larını alan, satan, uzun vadeli elinde tutan, sistemde likidite sağlayıcısı olarak yer alan kullanıcılar olacak. 

Bu yatırımcı kitlesini Polar sisteminde iki rakip takım olarak ele alabiliriz (beyaz takım ve siyah takım) ve bu iki takım kendi token’larına sahip olacak (beyaz token ve siyah token).

Her iki takım da farklı görevlere sahip olacak eğer Beyaz takım kazanır ise beyaz token’ın fiyatı artacak ve siyah token’in fiyatı düşecek. Bu sistem Siyah takım kazandığında da aynı şekilde işleyecek ve bu sefer beyaz token’ın fiyatı düşecek. Genel olarak bakıldığında token fiyatlarının bu mekanizma sayesinde çok fazla değişmeyeceğini görebiliriz.

Polars platformunda beta testleri farklı aşamalara bölünmüştür. Bu test aşamalarına katılmak ve platformu test etmek için ilk olarak whitelist’e katılmanız gerekiyor (katılım linki Telegram grubumuzda bulunmaktadır.) Bu aşamadan sonra platformdaki tüm özellikleri ve mekanizmaları test etmek için 6000 adet test USDC token’ı kazanacaksınız.

Test token’ını aldıktan sonra BWT token için (beyaz ve siyah token’ın toplam fiyatı BWT token’ın fiyatını oluşturur) likidite oluşturmak ve temel likidite havuzu  ile etkileşime geçme vaktidir. Bu aşamadan sonra likidite havuzu ile etkileşime girmelisiniz. Bunun için elininizdeki siyah ve beyaz token’ları, BWT token’in havuzuna eklemeniz gerekiyor.

Sonraki aşamada  geliştiriciler siyah ve beyaz token’ların fiyatını etkileyecek ilk etkinliği düzenleyecek ve takımların trade havuzu ile etkileşime geçmesi gerekecek.

Sonraki aşamalarda farm kontratı, stake kontratı ve teşvik mekanizmasının kontratı ile etkileşime geçeceksiniz. Son aşamada ise MVP’yi test edeceksiniz. Daha kısa özetlemek gerekirse test aşamasında beyaz ve siyah token’ların fiyatlarını değiştirecek çeşitli etkinlikler olacak. Bir hafta içinde en fazla test token’ını  toplayan kişiler Polar sistemi için kullanılacak bir yönetim token’ı kazanacak. Test aşamasına katılan kişiler bu yönetim token’ını özel bir fiyatla satın alma hakkına sahip olacak. Ayrıca Uniswap’te listelenme ve mainnet’in yayınlanması ile birlikte beta testine katılan kişiler bir airdrop almaya hak kazanacak.

Telegram: https://telegram.polars.io/


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x