Yükleniyor...

Tahminleri Doğru Çıkan Analistten Korkutan Uyarı: Yatırımcılar Dikkat Etmeli!

Popüler kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin'in (BTC) ABD başkanlık seçimlerinden etkilenmeyeceğini düşünüyor, ancak hisse senedi piyasasının patlayabileceğini söylüyor.

bitcoin yatirimcilar uyari

Popüler kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) ABD başkanlık seçimlerinden etkilenmeyeceğini düşünüyor, ancak hisse senedi piyasasının patlayabileceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DataDash’in yeni bir bölümünde Merten, Bitcoin’in seçim gecesinde önceki günlerde ve haftalarda olduğu gibi aynı tip fiyat hareketini gördüğünü belirtti. Ona göre bu önceden tahmin ettikleri teorilerine etki ediyor: Bitcoin’in her iki şekilde de etkilenmeyeceği:

“Hiçbir aday, bir varlık sınıfı olarak kripto para birimleri için bu kadar dramatik bir fayda veya olumsuzluk sunmaz.”

Ancak ABD hisse senedi piyasası farklı bir hikaye olabilir. Merten, çeşitli eyaletlerdeki seçim sonuçlarına Başkan Donald Trump’ın itiraz edebileceğini ve borsa, tartışmalı bir seçimin belirsizliğinden hoşlanmadığını belirtti. Ayrıca, Kongre’nin bir kez daha bölünmesi ve ABD’yi potansiyel yasama tıkanıklığının insafına bırakması da giderek daha muhtemel görünüyor.

Merten, küresel pandeminin yıkıcı finansal etkisinden hala kurtulmakta olan ABD hisse senedi piyasasının teşvik edici mevzuatı görmek istediğini belirtti. Bölünmüş bir Kongre, yasaların geçme olasılığının çok daha düşük olduğu anlamına gelir.

Analist, çekişmeli bir seçim ve gelecekteki yasama tıkanıklığının ikiz kombinasyonunun Amerika Birleşik Devletleri’nde hisse senetleri için bir “felaket senaryosu”na eşit olabileceğini söylüyor.

Seçimler BTC Yükselişinde Baş Etken

Diğer taraftan, bazı kripto analistleri, kimin kazandığına bakılmaksızın, seçimin Bitcoin için yükseliş sağlayacağını düşünüyor. Kripto analiz firması Messari’nin kıdemli araştırma analisti Ryan Watkins, verilerin başkanlık seçimlerinin Bitcoin boğa koşusunun başlıca nedeni olduğunu gösterdiğini söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x