Yükleniyor...

Tahminleri Tutan Analist “Ralli” Bekliyor

Ünlü analist ve Bollinger Bands’ı icat eden isim John Bollinger, Bitcoin (BTC) hakkında fiyat tahmininde bulundu.

bitcoin bollinger

Ünlü analist ve Bollinger Bands’ı icat eden isim John Bollinger, Bitcoin (BTC) hakkında fiyat tahmininde bulundu. Bollinger’a göre BTC, güzel bir ralli yaşayacak.

Analist, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada psikolojik direncin aşılması halinde güzel bir rallinin başlayacağını ifade etti. Bilindiği üzere analist uzun zamandır bu sektörün içerisinde ve Bollinger Bands götsergesini ortaya koymasıyla ön plana çıkan bir isim. Bollinger, geçtiğimiz mart ayında Bitcoin’in beklentilere karşı hareket ettiğini dile getirmişti. Ona göre lider kripto para birimi krizler sırasında riskten korunma amaçlı bir varlık gibi hareket edebilir. Bollinger, BTC nisan sonunda 6 bin 800 dolar civarındayken yükseliş tahmininde bulunmuş ve bu tahminden hemen sonra BTC yüzde 40 yükselişe geçmişti. Bu nedenle “güzel bir ralli” ifadesi kripto para topluluğunda ufak da olsa bir heyecan yarattı.

Yakın Dönemde Yükseliş Bekliyor

Analist, yakın dönemde BTC’den yükseliş bekliyor. Her ne kadar bu öngörünün tarihi belirsiz olsa da, analize göre BTC’nin önünün açık olduğunu düşündüğünü söyleyebiliriz.

Kripto topluluğundan gelen yorumlar da Bollinger’ın haklı olabileceği doğrultusunda. Bir takipçi “John ne zaman kripto paralar hakkında konuşsa, dikkate almak gerek” ifadelerini kullandı. Bir diğer takipçi ise Bollinger’ı güzel sözler söyleyen bir şaire benzetti.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 9 bin 557 dolardan işlem görüyordu.