Yükleniyor...

Talep Düşüklüğü Bitcoin Fiyatının 3.500 Doların Altına Düşmesine Neden Olabilir

Geçtiğimiz 24 saat içinde Bitcoin fiyatı 3.

Bitcoin Fiyatı

Geçtiğimiz 24 saat içinde Bitcoin fiyatı 3.600 dolar seviyesinin altına düştüğü için kripto para piyasasının toplam değeri 123 milyar dolardan 121 milyar dolara geriledi. Bitcoin fiyatındaki kısa vadeli düşüşten etkilenen Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi bazı büyük kripto varlıkları ABD dolarına karşı yüzde bir ila üç arasında değer kaybetti.

Genel olarak kripto para piyasasındaki trader’lar, Bitcoin’in bu hafta boyunca düşük bir oynaklık (volatilite) seviyesi göstermesi beklendiği konusunda hemfikir. Öncü kripto para biriminin günlük hacmi geçtiğimiz hafta 4 milyar dolardan 5.2 milyar dolara yükselse de, varlık 3.000 doların ortasındaki dar bir aralıkta kalmaya devam ediyor.

Bitcoin Fiyatı 3.500 Dolara Tutunamayabilir

Birçok analist 3.000 ila 4.000 dolar aralığının Bitcoin için bir yıllık ayı piyasasının en dip seviyesi olabileceğini söylüyor. Willy Woo dahil bazı analistler piyasanın 2019 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren iyileşmeye başlayabileceğini öne sürüyorlar. Ancak, Cracked Market’te piyasa analisti olan Jani Ziedans, Bitcoin’in henüz uygun bir dip bulamadığını ve uyku durumunda olduğunu kanıtladığını söyledi. Ziedans, “Bitcoin 3.500 dolar seviyesi için mücadele etmeye devam ediyor. Bu uyku durumu bize talebin hala inanılmaz derecede zayıf olduğunu ve bu satışların hala bir taban bulamadığını gösteriyor.” değerlendirmesinde bulundu. Yani analiste göre Bitcoin fiyatı 3.500 doların altını görebilir.

Aralık ayı ortasında Bitcoin fiyatı bir hafta içinde 3.122 dolardan 4.000 dolara yükselmesi sonrası analistler, 3.100 dolardan 3.300 dolarlık güçlü bir alım duvarının varlığın kısa vadeli bir düzeltici etkisi yaratacağını öne sürmüştüler. Bitcoin’in potansiyel dip seviyesi için kripto para piyasasındaki analistler birbirinden farklı öngörülerde bulunuyorlar. Genel kanı ise ayı piyasasının sonuna yaklaşıldığı yönünde.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x